Teendők kullancscsípés után

Megszívlelendő praktikumok Dr. Lakos András infektológus szakorvostól, a Kullancsbetegségek Ambulanciája vezetőjétől.
Ugrás az eredeti cikkre: Teendők kullancscsípés után

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

Kullancscsípés. Milyen következményekkel járhat?

Hozzászóló: Małgorzata09, 2024-08-23 16:02
A kullancscsípés következményei változóak lehetnek, attól függően, hogy a kullancs milyen betegségeket terjesztett, és hogy az illető milyen gyorsan kapott kezelést. A leggyakoribb következmények a következők: Lyme-kór: A kullancsok által terjesztett leggyakoribb betegség. Tünetei közé tartozik a bőrpír a csípés körül (más néven "bull's-eye" kiütés), ízületi fájdalom, láz, fejfájás és fáradtság. Kezelés nélkül krónikus ízületi és neurológiai problémákat okozhat. Babesiosis: Egy parazita által okozott betegség, amely influenzaszerű tünetekkel, például lázzal, izomfájdalommal, és fáradtsággal jelentkezhet. Súlyos esetekben vérszegénységet és szervi problémákat okozhat. Anaplazmózis: E betegség tünetei közé tartozik a láz, izomfájdalom, fejfájás és általános rossz közérzet. Ha nem kezelik, súlyos állapotot okozhat, különösen immunhiányos egyénekben. Ehrlichiosis: Ez a betegség lázzal, fejfájással, izomfájdalommal és néha bőrkiütésekkel járhat. Kezelés nélkül súlyos szövődmények, például véralvadási problémák és szervi elégtelenség alakulhat ki. Vérzéses láz: Egyes kullancsfajták által terjesztett ritkább betegség, amely súlyos vérzéssel, lázzal és általános gyengeséggel járhat. Ha kullancscsípést észlel, fontos, hogy minél hamarabb eltávolítsa a kullancsot, lehetőleg csipesszel, és ügyeljen arra, hogy a kullancs feje ne maradjon benne a bőrben. Figyelje meg a csípés helyét, és ha bármilyen tünetet tapasztal, amely a fent említett betegségekre utalhat, keresse fel orvosát a megfelelő diagnózis és kezelés érdekében.

Tájékoztatás

Hozzászóló: Ntoth, 2024-05-06 11:34
Érdemes elolvasni.. https://buon.hu/szines/kullancs-a-gyerekben-mit-tegyuenk

És mi van a beszakadt száj szervvel? Kilökődik

Hozzászóló: Attaka, 2012-04-13 07:49
És mi van a beszakadt száj szervvel? Kilökődik és annyi? Mert addig rendben, hogy nem tudom kiszedni. De akkor?

Na jó! A kullancsot el kell távolítani..

Hozzászóló: apipapi, 2012-04-12 22:17
Válasz erre: Ntoth, 2024-05-06 11:34
Na jó! A kullancsot el kell távolítani.. De mit csináljak a kullancs eltávolítása után???Semmit???Menjek orvoshoz?Vessek néhány keresztet?Várjam a fertőzést, hogy mikor jelenik meg?Én még most sem tudom mit kell ilyenkor csinálni. :)

Még egy másik, jobb módszer a kullancs

Hozzászóló: elxir, 2012-04-12 20:13
Még egy másik, jobb módszer a kullancs eltávolítására:Cérnával egy hurkot csavarunk, közvetlen a bőrünk fölött a kullancsra és gyengéden húzni kezdjük, hogy a bőr kissé kipúposodjon. Nagyon nem kell húzni, türelem kell hozzá, egyszer csak engedni fog! Egy két percbe is beletelhet, de így nem nyomjuk meg semmikép a kullancs belső szerveit. Nagyon nem szabad ráhúzni, mert akkor elvághatja a cérna a kullancsot. Csak lazán és lazán húzni. az eredmény biztos!

Kullancs csípés esetén egy gyufaszál

Hozzászóló: Lengyel László, 2012-04-12 18:57
Kullancs csípés esetén egy gyufaszál fejét nyálazzuk meg. A kullancs körül a bőrön körkörösen mozgassuk a gyufaszálat.A kullancs magától kijön. MŰKÖDIK, ÉN MÁR KIPRÓBÁLTAM!