Szemallergiák: felelsleges az önkezelés

Medipress
megjelent:

Az Amerikai Allergiás, Asztmás és Immunológiai megbetegedések Kollégiuma (ACAAI) kongresszusán elhangzottak szerint többmillió amerikai feleslegesen szenved a könnyező, viszkető szeme miatt, mint kellene. Ennek pedig a legfőbb okai az aluldiagnosztizálás, az alulkezelés és az önkezelés, amely a szemallergiák esetében nagyon komoly életminőség romláshoz vezethet.

A konferencián Dr. Leonard Bielory lesújtó adatokról számolt be a szemallergiák kezelését illetően. Egyetlen orvos által felírt szemallergiás kezelésre negyven - minden szakértelmet nélkülöző - önkezelés jut.

A szakember szerint ez azért zsákutca, mert az utóbbiak során használt vény nélküli készítmények ugyan enyhítik a tüneteket rövidtávon, de hosszabb távon viszont így is elkerülhetetlen, hogy az önkezelést választók allergológushoz forduljanak, amennyiben meg akarnak szabadulni a tünetektől, illetve enyhíteni kívánnak rajtuk.

Szemallergiás panaszok

A szemallergiák az allergiás panaszok első három helyén tanyáznak az amerikai adatok szerint, hiszen az amerikaiak 40 %-a valamilyen szemallergiát már észlelt önmagán. A baj az, hogy sok esetben az emberek - nyilatkozott Dr. Bieleory - nem gondolják, hogy a szemviszketés allergiás panasz volna, hiszen az allergiával inkább az orr, a bőr vagy a tüdő panaszait hozzák összefüggésbe. Ennek folyományaként pedig nem is fordulnak orvoshoz, holott a tipikus szemallergiás tünetek esetén érdemes mielőbb allergológust felkeresni.

A leggyakoribb szemet érintő allergiás tünetek a következők: viszketés, könnyezés, szemszárazság, égő érzés, vöröses szem, normális pislogóreflex hiánya. A szekemberek szerint mindenkinek, beleértve az orvosokat is, jobban kell figyelnie a szemet érintő allergiás tünetekre, mivel ezek jelentősen rontják az érintettek életminőségét. A szem allergiás panaszai esetén ugyanis szinte minden tevékenység, így, pl. a vezetés, olvasás, szabadtéri mozgás, sport, játék vagy közlekedés is roppant nehézségekbe ütközik.

Medipress

Cikkajánló

A folsavhiány
A folsavhiány

Természetes folsavforrások.

Torokfájás
Torokfájás

Jó-e a csípős paprika ellene?

WEBBeteg - Füzesi Zsuzsa, fordító
WEBBeteg - Dr. Cserháti Zoltán, szemész
WEBBeteg - Dr. Papp Júlia, szemész
WEBBeteg - Dr. Cserháti Zoltán, szemész
WEBBeteg - Dr. Cserháti Zoltán, szemész
Oxygen Medical - Dr. Tóth Eszter, szemész, kontaktológus

Segítség

Orvos válaszol

orvos válaszol piktogram
Dr. Hangonyi Csilla

Dr. Hangonyi Csilla

Tüdőgyógyász, allergológus

Orvoskereső

orvoskereső piktogram
Dr. Somogyi Éva

Dr. Somogyi Éva

Allergológus, Immunológus, Gyermekgyógyász, Gyermekpulmonológus

Budapest