Utazás kisbabákkal, gyerekekkel
Kisgyerekekkel utazni nem ritkán megerőltetőbb és fárasztóbb, nagyobb odafigyelést igényel, mint nagyobb gyerekekkel. Sok dolgot kell még magunkkal vinnünk a babakocsin, cumisüvegen és pelenkán kívül.
A kisgyerekek nem szeretnek utazni, különösen, ha az úti cél messze van, és sokáig csendben kell ülniük az autóban. Ha emellett még meleg is van, a kicsiknek kész gyötrelem az utazás.
Nyár- Milyen veszélyben vannak a gyerekek? |
Ahogy melegszik az idő, a gyermekgyógyászati sürgősségi osztályt is egyre többen keresik fel. A leggyakoribb okok: vágások, törött csontok és fejsérülések. Milyen veszélyben vannak a gyerekek nyáron?>> |
Hogy érhetjük el, hogy a gyerekek könnyebben viseljék az utazást?
Tartsanak lehetőleg minél több pihenőt a hosszú út során, a gyerekek mozogjanak egy kicsit kiszállva az autóból! Ajánlott inkább estefelé utazni (kivéve, ha éjszaka nem akar vezetni), vagy a kora reggeli órákban, amikor a gyerekek aludni szoktak. A kicsik kedvenc plüssállatkáit és a gyerekeknek szóló zenei vagy mese CD-ket is vigyék magukkal!
Úti patika
A fertőzések veszélye miatt öt év alatti gyerekekkel nem tanácsos trópusi területekre utazni. Emellett az európai kisgyerekek szervezetének a mérsékelt övi régiók éghajlata a legmegfelelőbb.
Amit ne felejtsen el magával vinni:
- Ragtapasz, kötszer, kötszerkapocs, csipesz és olló.
- Sebfertőtlenítő szer és sebgyógyulást elősegítő kenőcs
- Gyógyszer szédülés, hasmenés és székrekedés ellen
- Lázmérő, rovarriasztó szer, és rovarcsípés kezelésére szolgáló kenőcs vagy gél
Magas faktorszámú napvédő szerek a kisbabák és gyerekek érzékeny bőrének, a kisbabák egyáltalán nem napozhatnak, fényvédelemre árnyékban is szükségük van, ahogy a gyerekeknek is!
A téma cikkei |
6/1 A hosszú utazás egészségügyi kockázata |
(WEBBeteg – B. M.; Forrás: Onmeda.de , Lektorálta Dr. Csuth Ágnes, családorvos)