Merevedési zavarok cukorbetegeknél

szerző: Cs. K., fordító - WEBBeteg
megjelent:

A cukorbetegségben szenvedő férfiak számára az erekció elérése és fenntartása annál nagyobb problémát jelenthet, minél rosszabb a vércukorérték.

A Rio Grande do Sul brazíliai egyetem kutatói 115 olyan cukorbeteg férfit vizsgáltak, akik erekciós problémával fordultak urulógushoz. A vizsgálatban részt vevő férfiak erekciós problémájának súlyosságát egy általános kérdőív segítségével mérték, valamint ellenőrizték a vércukorszintjüket és a HbA1c-értéküket.

A kapott eredmények szerint az erekciós zavarok súlyossága összefüggésben áll a rossz vércukorszinttel. Akik HbA1c eredménye viszonylag jó volt, azok 50 százaléka enyhe, 18 százaléka átlagos, 32 százaléka súlyos merevedési zavarról számolt be.

Videó
Dr. Török: Tévhit, hogy a merevedési zavar házilag gyógyítható

A súlyos merevedési zavarral küzdők száma jelentősen magasabb volt azok között, akik vércukoreredménye hosszabb távon is rosszabb értéket mutatott. Akik HbA1c értéke magasabb volt. 46 százalékban számoltak be súlyos erekciós problémáról. Az átlagos merevedési zavar aránya is jóval magasabb volt ennél a csoportnál, 29 százalék.

A kutatók kiemelik, hogy az összefüggés a rossz vércukorérték és az erekciós zavar között csak azokban az esetekben tapasztalható, ahol a férfi legalább öt éve cukorbeteg.

A tanulmány nem az első, mely rámutat a cukorbetegség és a merevedési zavar közötti összefüggésre, ám elsőként állít fel különböző kategóriákat.

Sok kutatásra van szükség, hogy biztosan állíthassuk, a HbA1c szint csökkentésével javítható az erekció, hiszen a cukorbetegségen kívül még számos fizikai és lelki okai lehetnek a merevedési zavarnak.

A probléma sokféleképpen orvosolható: gyógyszerekkel, melyek növelik a pénisz vérbőségét, hormonális kezeléssel, injekciókkal, műtéttel vagy pszichoterápiával.

(WEBBeteg - Cs. K.)

Cikkajánló

Mi a cukorbetegség? A diabétesz típusai

Dr. Zsuga Judit, neurológus, klinikai farmakológus
Cukorbetegség
Jelenleg még nem teljesen tisztázott, hogy miért alakul ki 2-es típusú cukorbetegség (diabétesz) bizonyos embereknél, ám a fő rizikótényezők egyértelműek. Mi a különbség az 1-es és a 2-es típusú diabétesz között?
Hüvelyszárazság
Hüvelyszárazság

Miért fontos foglalkozni vele?

Láz, fájdalom?
Láz, fájdalom?

Csillapítsa tüneteit együtt, egyszerűen! (x)

WEBBeteg - Irinyi-Barta Tünde, okleveles táplálkozástudományi szakember
Oxygen Medical - Dr. Marton Anna, belgyógyász, kardiológus, diabetológus
WEBBeteg - Dr. Ujj Zsófia Ágnes, belgyógyász, hematológus
WEBBeteg összeállítás - Dr. Zsuga Judit és Bak Marianna
WEBBeteg - Dr. Horváth Balázs és Dr. Ujj Zsófia Ágnes

Segítség

Orvos válaszol

orvos válaszol piktogram
Dr. Szanyi Andrea

Dr. Szanyi Andrea

Belgyógyász, háziorvos, geriáter

Orvoskereső

orvoskereső piktogram
Dr. Borus Hajnal

Dr. Borus Hajnal

Belgyógyász, Diabetológus

Budapest