Magyarország meghatározó európai klinikai vizsgálati központ

MTI
megjelent:

Idén több mint 50 új klinikai vizsgálati helyszín megnyitását tervezi Magyarországon a Johnson & Johnson egészségipari vállalat. A cég 2010-2022 között mintegy 9 milliárd forintot költött kutatás-fejlesztésre Magyarországon, ami döntően a klinikai vizsgálatok szervezését jelentette.

Több mint 60 munkatárssal a Johnson & Johnson klinikai vizsgálati csoportja a magyar leányvállalat legnagyobb részlege. Tavaly 185 helyszínen 383 új páciens bevonásával összesen mintegy 600 magyar beteg vett részt a vállalat égisze alatt zajló klinikai vizsgálatokban, és jutott hozzá másképp nem elérhető innovatív terápiákhoz. A klinikai központokban, egyetemi intézetekben, kórházakban és szakrendelőkben található vizsgálóhelyekkel országos lefedettséget biztosítanak a klinikai vizsgálatok elvégzéséhez, amelyekben éves szinten több mint ezer orvos és egészségügyi szakdolgozó vesz részt.

A közleményben ismertették, hogy számos, nemzetközi viszonylatban is fajsúlyos klinikai vizsgálat zajlik Magyarországon, magyar betegek aktív részvételével. Ezek között említették a jelenleg visszafordíthatatlan, vaksághoz vezető retinabetegségek kezelését lehetővé tévő szemészeti génterápiát, a pikkelysömör, valamint a gyulladásos bélbetegségek innovatív kezelését szolgáló, szájon át adható biológiai terápia területét, illetve azt a terápiát, amely a várakozások szerint jelentősen javítja majd a mieloma multiplex rosszindulatú vérképzőszervi daganatos betegséggel élők progressziómentes túlélését.

A Janssen, a Johnson & Johnson innovatív gyógyszeripari vállalata több mint 30 éve van jelen Magyarországon. Ettől az évtől a Janssen az anyacég márkaneve alatt, Johnson & Johnsonként folytatja tovább működését.

(MTI)

Cikkajánló