Több mint 103 millió forint támogatás a hazai egészségügyi intézményeknek
Lezárult a Richter Egészségváros idei programsorozata. A Richter Gedeon Nyrt. alapadománya minden állomáson 3 500 000 forintról indult, amelyet a résztvevők az ingyenes egészségügyi szűréseken, tanácsadásokon, előadásokon való részvételükkel tovább gyarapíthattak.
A Richter Gedeon Nyrt. prevenciós programsorozatának eddigi 107 állomásán az elmúlt 15 év alatt több mint 237 ezer szűrést végeztek el az eseményeken résztvevő szakemberek. A lakosok aktivitásának köszönhetően ez idő alatt összesen több mint 718 millió forint adomány gyűlt össze a programban résztvevő intézmények javára.
A Richter Egészségváros program egyik legnagyobb előnye, hogy egy helyen és időben számos fontos szűrővizsgálaton vehetnek részt az érdeklődők, ráadásul nemcsak lakhelyükhöz közel, de ingyenesen, előzetes regisztráció nélkül is.
2024 során
- prosztataszűréssel (PSA),
- koleszterinszint- és vérnyomásméréssel,
- érszűkület vizsgálattal,
- bőrgomba- és körömgomba szűréssel,
- neuropátiaszűréssel,
- inbody testösszetétel méréssel és
- migrén szűréssel
várták a szakemberek az Egészségvárosok résztvevőit.
„A Richter Egészségváros célja, hogy közelebb hozza az egészségtudatosságot a lakossághoz, és aktívan hozzájáruljon a helyi közösségek egészségügyi intézményeinek fejlesztéséhez. Az elmúlt 15 év során több ezer embert vontunk be országszerte prevenciós programunkba, és számos településen értünk el jelentős eredményeket az ingyenesen biztosított egészségügyi szűrésekkel. Az egészségmegőrzés mellett fontos küldetésünk, hogy a társadalmi felelősségvállalás erejével támogassuk a helyi kórházakat, rendelőintézeteket. A program keretében eddig több százmillió forintot adtunk át különféle fejlesztésekre, beruházásokra, amelyek közvetlenül szolgálják a magyar lakosság egészségügyi ellátásának javítását.” – jegyezte meg Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. Csoportszintű PR, CSR és kormányzati kapcsolatok főosztályvezetője.
A tavaszi szezon során a Nagyatádi Kórház számára 13 826 500 forint, az ESZEI Szerencsnek 15 803 500 forint, a Ceglédi Toldy Ferenc Kórház és Rendelőintézet számára 10 953 000 forint, míg a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gróf Tisza István Campus részére 13 416 000 forint gyűlt össze a résztvevők aktivitásainak köszönhetően.
Az adománypontgyűjtés szeptemberben is folytatódott. A 2024-es őszi évadban a budapesti Szent Margit Rendelőintézet számára 10 709 000 forint, a Nyíregyházi Jósa András Tagkórház számára 19 136 500 forint, az Esztergomi Vaszary Kolos Kórház számára pedig 19 928 500 forint adomány gyűlt össze.
A saját egészségügyi állapotuk megismerésén túl a lakosok részvételükkel idén olyan adománycélok megvalósításához járulhattak hozzá, mint csontsűrűség mérő készülékek beszerzése, továbbá az orvosi műszer és eszközpark fejlesztését, a szülészeti ambulancia és az alapellátási ügyelet fejlesztését, a kórtermek árnyéklástechnikai fejlesztését, valamint egy szakrendelő infrastrukturális fejlesztését is elősegíthették aktivitásukkal az idei Egészségvárosok résztvevői.
A szűrések és tanácsadások mellett a résztvevő egészségügyi intézmények szakemberei sokszínű előadásokkal is várták a helyszínre látogatókat. Olyan témákat boncolgattak, melyek hasznos információval szolgálnak az egészségtudatos mindennapokhoz és a preventív szemlélet kialakításához. Szó volt többek között a csontritkulás megelőzéséről és kezeléséről, a memória működéséről, a lelki egészség fontosságáról, valamint a szív- és érrendszeri betegségek megelőzéséről, kezeléséről is.
Az Egészségváros védnökei előadásokkal is várták a rendezvényre látogatókat. A Richter a Nőkért sátorban Szily Nóra, Jaksity Kata, Béres Alexandra és Molnár Andi életmód tanácsait hallgathatták meg a résztvevők. Az Agora előadósátorban Radványi Dorottya és Kutasi Judit vezette az egészségügyi beszélgetéseket, míg Katus Attila jóvoltából aerobik órán vehettek részt a helyszínekre látogatók. Rudolf Péterrel, a Richter Gedeon életét bemutató Nem tűntem el című film főszereplőjével tavasszal Szerencsen és Cegléden, ősszel pedig Esztergomban és Nyíregyházán közönségtalálkozó keretein belül találkozhattak az érdeklődők.
Virtuális adománypont
A Richter Egészségváros hivatalos Facebook eseményeiben is számos előadást követhettek élőben az érdeklődők. Az online aktivitás ugyanúgy értékes forintokat ért, mint a személyes részvétel. Az élő, online közvetítésekhez fűzött hozzászólásokkal, megosztásokkal és kedvelésekkel az érdeklődők összesen 7 117 500 forintot gyűjtöttek az egészségügyi intézményeknek.
Az élő közvetítéssel sugárzott előadások a Richter Egészségváros hivatalos Facebook oldalán továbbra is elérhetőek, így a közvetítések során elhangzott hasznos és hiteles információk hosszú távon is segítséget nyújthatnak a lakosok számára egészségük megőrzésében.
(Richter Gedeon Nyrt. közlemény)