Az idősek és a krónikus betegek számára a legnagyobb a veszély a koronavírus

Koronavírus Sajtóközpont
megjelent:

103 főre emelkedett a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma, és négy főre nőtt az elhunytak száma. Mind a négy elhunyt férfi krónikus betegségben szenvedett, tehát kockázati csoportot jelentettek a koronavírus-fertőzés szempontjából.

Müller Cecília, országos tisztifőorvos elmondta: „Ennek kapcsán újra szeretném felhívni nyomatékosan a figyelmüket arra, hogy vannak olyan kockázati csoportok, amelyek megbetegedés esetén különösen is nagyon érzékenyen és súlyosan reagálnak erre a megbetegedésre. Ezért újra hangsúlyozom és kérem, hogy az idősek, 65 év felettiek maradjanak otthonukban. Ők az életkoruknál fogva is veszélyeztetettek, nem beszélve arról, hogyha valamilyen krónikus megbetegedésben szenvednek” – hívta fel a figyelmet a tisztifőorvos.

Mindenkinek be kell tartania az óvintézkedéseket!

Ugyanezek a szabályok érvényesek azokra is, akik fiatalabbak, de valamilyen immunhiányos vagy egyéb más krónikus megbetegedésben szenvednek, akár vesebetegek, akár szív-érrendszeri megbetegedésben szenvednek. Ők, ha elkapják a megbetegedést, az náluk sokkal súlyosabban zajlik, mint más egészséges fiataloknál.

Természetesen a fiatalok, akár gyerekek is megfertőződhetnek. Náluk az esetek több mint 80%-ában nagyon tünetszegényen, enyhe tünetekkel zajlik a megbetegedés, és néhány nap alatt túl lesznek rajta. Viszont a fiatalok azok, akik hazavihetik az időseknek ezt a megbetegedést.

„Most mindenkire szükség van, mindenkihez szólok, és arra kérem, hogy aki csak teheti, tartson távolságot a másiktól, maradjon otthon” – mondta Müller Cecília.

(Koronavírus Sajtóközpont)

Frissítve: 2020.03.21. 09:36, Megjelent: 2020.03.21. 09:36
Címkék: Koronavírus téma

Cikkajánló

Segítség

Orvos válaszol

orvos válaszol piktogram
Dr. Pétervári László

Dr. Pétervári László

Szülész-nőgyógyász

Orvoskereső

orvoskereső piktogram
Dr. Szlávik János

Dr. Szlávik János

Infektológus

Budapest