Az infralámpa, az inhalálás és a párásítás jótékony hatásai
Az infralámpa használata, az inhalálás és a párásítás nagyon jó kiegészítője lehet a megfázás, a megfázás okozta szövődmények, valamint az influenza és az orrmelléküreg gyulladásai kezelésének. Hatásukra leginkább az orrjáratok és üregei tisztulnak.
Az inhalálás hatásai
Az inhalálás otthon nagyon könnyen alkalmazható kezelés, mely a meleg víz páráját belélegezve hat. Egy tálkába forró vizet kell tölteni, kissé hagyni hűlni, majd a fejet felé hajtani, egy törölközővel lefedni, és jó mélyeket lélegezni, legalább 15 percig.
Naponta kétszer-háromszor lehet ismételni. Ajánlott a használata torokgyulladás, megfázás, influenza, hörghurut, arcüreggyulladás és egyszerű (tehát nem komoly betegség okozta!) fejfájás esetén. A vízbe illóolajokat is lehet tenni, mely enyhíti a fent említett betegségek tüneteit, ezek a citrom, eukaliptusz, gyömbér, kakukkfű vagy borsmenta. 3 éves kor alatti gyermekeknél ne alkalmazzunk illóolajokat!
Az inhalálás hatására felszakad a légutakat elzáró váladék, az orrjárat kitisztul.
Ez a cikk is érdekelheti A nátha és influenza hatékony megelőzése
Az infralámpa hatásai
Az infralámpa használatával felmelegszik a besugárzott terület szövete, és a meleg hatására felgyorsul a vérkeringés. Az intenzív vérkeringés több oxigént, tápanyagot továbbít a kezelt területre, ezzel felgyorsítva a gyógyulást. A lámpát orrcsepp használata után, egy nap kétszer-háromszor 15 percig ajánlott használni, a szemet eltakarva. Leggyakrabban a fül-, orr- és torokproblémák kezelésére alkalmazható.
A párásítás hatásai
Ma már elektromos párásítókat lehet kapni, melyek kétfélék lehetnek, a hideg és a meleg párásító. A különbség, hogy a meleg párásító felmelegíti a vizet, de ennek hátránya, hogy égési sérülést okozhat, és mint tűzveszélyes eszköz gyerekeknél nem ajánlott alkalmazni. A készülék párát juttat a légkörbe, és a nedves levegő belégzése nedvesíti az orrjáratokat, hígítja a váladékot, ezért nagyon jól alkalmazható arcüreggyulladás kezelésére. Mielőtt a készülék használatára kerül a sor, győződjön meg róla, hogy tiszta és nem penészes, különben többet árthat, mint használ!
Hangsúlyozzuk, hogy a cikkünkben felsorolt módszerek nem helyettesítik az orvosi kezelést, csupán azok kiegészítésére szolgálhatnak. A cikkünkben említett betegségek, tünetek esetén midnenképpen forduljon orvoshoz!
Tovább Az orrmelléküreg-gyulladás (szinuszitisz)
Forrás: WEBBeteg
Lektorálta: Dr. Árki Ildikó, háziorvos