Beültetett szenzor méri a vérnyomást
A hosszútávú vérnyomásmérés, a jövőben lényegesen leegyszerűsödhet az eddigiekhez képest. A duisburgi Fraunhofer Mikroelektronikai Rendszerek Intézetének (IMS) munkatársai, beültethető vérnyomásmérő érzékelőt fejlesztettek ki.
A kis szerkezetet közvetlenül a páciens főartériájaában helyezik el, ahol az másodpercenként 30 alkalmommal mér, majd az adatokat továbbítja egy külső vevő-, olvasóberendezésnek.
Azoktól a betegektől, akiknek rendszeresen, naponta többször kell vérnyomásukat ellenőrizniük, sok időt elvesz a mérési procedúra: mandzsetta felhelyezése, pumpálás, értékek lejegyzése, stb.
Vannak olyanok is, akiknek éjjel vagy késő este kell mérniük, nekik igen kellemetlen a vérnyomás körülményes ellenőrzése, sőt, bizonyos érintetteknél stresszt válthat ki.
Az újonnan kifejlesztett szenzor nagyban megkönnyítheti az életüket, azonkívül a különböző szív- és érrendszeri megbetegedések is könnyebben felismerhetővé válhatnak.
Jelenleg az első klinikai kísérletek zajlanak, a szenzor tényleges alkalmazására 2010 második fele és 2011 eleje között kerülhet sor.
(WEBBeteg - forrás: focus.de)