Vigyázzunk az ünnepi lakomával: aranyerünk lehet tőle

Szponzorált tartalom
megjelent:

A karácsonyi ünnepek alatt hagyományosan gazdag, zsíros ételek kerülnek az asztalra, amelyek ráadásul jellemzően magas kalóriatartalmúak. Ez nagy megterhelést jelent az emésztőrendszer számára, és akár problémákat is okozhat: az aranyeres tünetek például nagyon gyakoriak ebben az időszakban. (x)

Az aranyér gyakori, mégis sokszor elhanyagolt egészségügyi probléma, amely szorosan összefügg a táplálkozási szokásokkal, különösen a karácsonyi időszakban. Ilyenkor ugyanis az emberek hajlamosak több és nehezebben emészthető ételt fogyasztani. Ezek az ünnepi fogások – mint például a zsíros húsok, sütemények, magas cukortartalmú finomságok és az alkohol – csökkenthetik a bélmozgást, ami székrekedéshez vezethet. Ehhez az is hozzájárul, hogy ünnepek idején még a szokásosnál is kevesebbet mozgunk, ami tovább lassítja a bélműködést és a keringést.

Az aranyér összefügg a táplálkozással

Az aranyérbetegség a végbél alsó szakaszán található érrendszer kitüremkedése, amely vénás pangással, kisebb-nagyobb mértékű fájdalommal, gyulladással járhat. Ennek oka gyakran a székrekedés, amely nemcsak kellemetlen, de hosszú távon az emésztőrendszer egészségére is káros. Ha ugyanis a bélműködés lelassul, megnövekedik a végbélnyílás közelében lévő erekre nehezedő nyomás, emiatt pedig könnyen megduzzadhat az úgynevezett aranyér, kijöhetnek, láthatóvá, tapinthatóvá válhatnak, begyulladhatnak az aranyeres csomók. Az aranyérbetegség korai tünetei közé tartozik ezen kívül még a végbél környékének viszketése, égő érzése, az enyhe vérzés, és élénkpiros vércsík is megjelenhet a WC-papíron.

Az aranyér korai kezelése elengedhetetlen

Ezeknek a tüneteknek a felfedezésekor azonnali kezelés javasolt, hiszen a betegség 3-4. fázisában a csomók már érzékennyé, fájdalmassá is válhatnak, és a vérzés állandósulhat, ami súlyos esetben akár vérszegénységhez is vezethet. A megduzzadt, érzékeny külső csomók ráadásul könnyen megsérülhetnek, és a felszínükön keletkező sebekbe bejutó baktériumok miatt fertőzések alakulhatnak ki. Az aranyér késői stádiumában már csak műtéttel orvosolható a baj, viszont, ha időben megkezdjük a kezelést, ez nagy eséllyel elkerülhető.

A Proktis-M enyhíti az aranyér korai tüneteit

Proktis-M kenőcsA korai aranyeres tünetek kezelésében segít a Proktis-M kúp és a Proktis-M plus kenőcs, amelyek kifejezetten aranyeres panaszok enyhítésére szolgáló készítmények. A micellákba „csomagolt” hialuronsavnak és a gyógynövényi összetevőknek köszönhetően használatukkal erősíthető a meglazult szövetek tónusa, hidratáltsága és tápanyagellátása, ami csökkenti a gyulladást, felgyorsítja a regenerációt és enyhíti a kellemetlen tüneteket. Ennek a különleges technológiának köszönhetően a Proktis-M egyenesen a beteg sejtekhez juttatja a segítséget. A Proktis-M termékcsalád a korai stádiumú aranyeres panaszok enyhítésére javasolt, és a készítmények vény nélkül kaphatók a patikákban. Emellett természetesen életmódbeli változtatások is szükségesek ahhoz, hogy meggyógyítsuk az aranyeret: ez magában foglalja a rostban gazdag étrendet, a bőséges folyadékfogyasztást, amellyel a székrekedés megszüntethető.

A karácsony ne az aranyérről szóljon!

Ugyanakkor fontos tudatosítani azt is, hogy mint minden betegség esetében, az aranyeres panaszoknál is a megelőzés a legfontosabb. Éppen ezért javasoljuk, hogy a karácsonyi időszakban is figyeljünk oda az „aranyérbarát” étkezésre, és a rendszeres testmozgást se hanyagoljuk el. Egy kis tudatossággal könnyen el tudjuk érni azt, hogy a karácsonyi lakomáknak ne legyen böjtje, és ne csak a lelkünk, de a testünk is kipihenten, egészségesen várja az új évet.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

Cikkajánló

Az aranyér típusai és tünetei

Dr. Zsuga Judit, Dr. Ujj Zsófia Ágnes
Aranyér
Az aranyér (aranyérbetegség, aranyeresség) a végbél és a végbélnyílás körüli vénák kóros kitágulása és gyulladása, amely fájdalmat, viszketést és vérzést okozhat. Tünetei az aranyér típusától és az elváltozás stádiumától függnek.
Alström-szindróma
Alström-szindróma

Miről ismerhető fel ez a betegség?

Megfázás
Megfázás

A legjobb a megfázás ellen a megelőzés.

WEBBeteg - Dr. Pászthory Erzsébet, gasztroenterológus, belgyógyász
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító
WEBBeteg - Dr. Ujj Zsófia Ágnes, belgyógyász, hematológus
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, neurológus, klinikai farmakológus
WEBBeteg - Dr. Boros Miklós, Dr. Lesznyák Judit
WEBBeteg - Dr. Ujj Zsófia Ágnes, belgyógyász, hematológus