Milyen online lehetőségek adódnak páciensek és egészségügyi szakemberek számára?
A digitalizáció korában mind a betegek és páciensek, mind az álláskeresők és munkavállalók számára sok új kapu nyílt ki a lehetőségek terén – és még mindig csak az elején járunk a folyamatnak. (x)
Távoli betegellátás, konzultáció, temérdek információ és adat, gyors és hatékony álláskeresés a szakembereknek – egytől egyig olyan lehetőségek a teljesség igénye nélkül, amelyeket érdemes kiaknázni az új évezred hajnalán.
Álláskeresés gyorsan és egyszerűen, szerte az országban találhatunk munkát online
Az online álláskeresési platformok mára megkerülhetetlen eszközzé váltak az egészségügy és gyógyszeripar területén is. Az ilyen platformok pedig nemcsak munkát hirdetnek, hanem hasznos információkkal, tippekkel is segítik a jelentkezés folyamatát. A legjobb pedig, hogy bárhol, bármikor, bármelyik városba pillanatok alatt “eljuthatunk”.
Példának okáért miért is hoznánk fel mást, mint a Nobel-díjat kapó Karikó Katalin egyetemi képzését is biztosító Szeged városát – ez esetben a https://szegedallas.hu/allasok/egeszsegugy-gyogyszeripar link alatt böngészhetünk az aktuálisan nyitott pozíciók iránt. Ráadásul akár okostelefonról is kereshetünk, így legyünk tényleg bárhol az országban vagy világban, a buszon vagy vonaton, pillanatok alatt megtalálhatjuk a számunkra releváns munkaköröket.
Mit jelent a távoli betegellátás és hogyan vehető igénybe?
A távoli betegellátás – vagy telemedicina – az egyik legnagyobb újítás az egészségügyi ellátásban, ami által a páciensek már az otthonuk kényelméből is igénybe vehetnek orvosi konzultációkat – ami különösen hasznos lehet SOS helyzetekben vagy olyan régiókban, ahol a szakellátáshoz való hozzáférés nem működik zökkenőmentesen. Az online konzultációk során az orvosok diagnosztikai információkat kérhetnek, tanácsot adhatnak, sőt akár recepteket is kiállíthatnak, amelyeket a beteg elektronikus formában ér el. A megoldás gyors, kényelmes, és bizonyos esetekben még akár hatékonyabb is lehet, mint a személyes találkozás.
Hogyan segítenek az okoseszközök a mindennapokban?
Az okostelefon, vagy az olyan viselhető eszközök, mint az okosórák vagy egyéb fitnesz karkötők és megoldások, folyamatosan képesek monitorozni az egészségi állapotot, és azonnali riasztást adni vészhelyzetben. De a pulzusszámot, vérnyomás, alvási mintázatot is könnyen lekövethetjük vele napról napra. Az ilyen adatok pedig nemcsak a páciensek számára jelentenek hasznos visszajelzést, hanem az orvosoknak is segíthetnek a pontosabb diagnózis felállításában.
Fontos: a rendszeres szűrővizsgálatokat és kontrollt nem helyettesítheti egyetlen eszköz sem, ezért mindig szánjunk időt és energiát az egészségtudatosságra, akkor is, ha teljes mértékben jól érezzük magunkat.