Az immunrendszer szerepe a HPV elleni harcban

Szponzorált tartalom
megjelent:

A HPV-fertőzés sokakat érint, de nem feltétlenül vezet súlyos következményekhez. Bár a vírus tartós jelenléte növelheti bizonyos betegségek kialakulásának kockázatát, megfelelő odafigyeléssel és életmódbeli változtatásokkal segíthetjük szervezetünket a védekezésben és a gyógyulásban. (x)

Amennyiben a nőgyógyászati szűrővizsgálat során gyanús eredmény születik, és a HPV-teszt is megerősíti a humán papillomavírus jelenlétét, a következő lépéseket a szakorvos határozza meg. A kóros (P3 vagy ASCUS/LSIL és súlyosabb) leletek esetén további vizsgálatokra – biopsziára, kolposzkópiára – lehet szükség a pontos diagnózis érdekében.

Ha a méhnyak hámsejtjeiben csak enyhe elváltozások (szövettan: CIN I) figyelhetők meg, jó esély van arra, hogy a szervezet önmagától leküzdi a fertőzést. Ehhez azonban fontos, hogy támogassuk az immunrendszerünket és betartsunk bizonyos életmódbeli ajánlásokat.

Így segíthetjük az immunrendszerünket

A fertőzés leküzdésének esélye nagymértékben függ az immunrendszerünk állapotától: minél erősebb, annál nagyobb az esély a gyógyulásra. Ehhez az alábbiakra érdemes odafigyelni.

1. Járjunk gyakrabban kontrollra!

HPV-fertőzés esetén ajánlott félévenként részt venni citológiai szűrésen, hogy nyomon követhessük a folyamat alakulását.

2. Táplálkozzunk egészségesen!

A vitaminokban és antioxidánsokban gazdag étrend elősegíti az immunrendszer erősödését. Kiemelten ajánlott a bogyós gyümölcsök, zöld leveles zöldségek, diófélék és teljes kiőrlésű gabonák fogyasztása.

3. Mozogjunk rendszeresen!

A fizikai aktivitás – például séta, futás, úszás vagy jóga – támogatja az immunrendszer hatékony működését.

4. Pihenjünk, aludjunk eleget!

A napi 7-8 órás alvás elengedhetetlen a szervezet regenerálódásához és az immunrendszer optimális működéséhez.

5. Csökkentsük a stresszt!

A túlzott stressz gyengítheti az immunrendszert, ezért érdemes elsajátítani egy nekünk megfelelő relaxációs technikát, például a meditációt vagy a jógát.

6. Mérsékeljük a dohányzást és az alkoholfogyasztást!

A dohányzás és a túlzott alkoholfogyasztás nincs jó hatással az immunrendszer működésére, így lehetőleg mellőzzük ezeket, vagy legalábbis csökkentsük a mértéket.

7. Figyeljünk a vitamin- és ásványianyag-pótlásra!

A C- és D-vitamin, valamint a cink különösen fontos szerepet játszik az immunrendszer támogatásában.

Helyi támogatás a HPV elleni harcban

Az általános immunerősítés mellett van lehetőség arra is, hogy a HPV okozta esetleges méhnyaki elváltozásokat közvetlenül kezelhessük, azokon enyhítsünk. Ebben segít a Colpofix gélspray, amely egy vény nélkül kapható készítmény. A Colpofix hatásosan támogatja a méhnyaki elváltozások regresszióját (azaz visszafejlődését), a HPV kitisztulását a szervezetből, javítja a hüvelyi mikrobiomot és serkenti a hámképződést. Az optimális eredmények érdekében kúraszerűen ajánlott alkalmazni, legalább 3 hónapon keresztül, ám a féléves szűrési protokollhoz igazítva nyugodtan használhatjuk ennél tartósabban is.

A Colpofix gélspray védi és regenerálja az intimflóránkat

A speciális, tixotróp (halmazállapot-változásra képes) tulajdonsággal rendelkező gélspray hármas hatású. Egyrészt az élő szövetekhez tapadó (bioadhezív) filmréteget képez, amely megvédi a méhnyaki-hüvelyi hámfelszínt a külső környezetből származó mikrobák károsító hatásaitól. Aktiválja az immunrendszert, így stimulálja a szövetek helyreállítását, ezzel elősegíti a hámképződést és a méhnyakon lévő elváltozások gyógyulását. Ezenfelül, a hüvelyi pH-t szabályozó és probiotikus hatásának köszönhetően helyreállítja a hüvelyi mikrobiomot. Az összetevők egymást támogatva fejtik ki hatásukat, ennek köszönhetően a Colpofix megfelelő támogatást nyújthat a HPV okozta méhnyaki elváltozások kezelésére és az elváltozások megelőzésére, akkor is, ha már diagnosztizálták a HPV jelenlétét.

Hogyan alkalmazzuk?

A kezelést a kúra során minden hónapban azonos módon kell ismételni: 20 napon át esténként, lefekvés előtt 5 befúvást alkalmazunk, majd 10 nap szünetet tartunk. A hüvelyi gélspray alkalmazása rendkívül egyszerű és kényelmes. A speciális kialakítású applikátor és az innovatív gélspray formátum segítségével a Colpofix hasznos összetevői elérik az úgynevezett transzformációs zónát, és egyenletesen eloszlanak a méhnyak és a hüvelyhám felszínén. Egy 999 pácienssel végzett klinikai vizsgálat is azt támasztotta alá, hogy a Colpofix féléves használata a betegek 96 százalékánál elősegítette az enyhe fokú méhnyaki elváltozások visszafejlődését. Ez 35%-kal kedvezőbb eredmény annál, mintha a szervezet önállóan, kezelés nélkül vette volna fel a harcot a vírus ellen.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

Cikkajánló

A HPV (humán papillomavírus) fertőzés tünetei, kezelése

Dr. Sarkadi Adrien, infektológus, Dr. Gál Mónika, bőrgyógyász
HPV
A HPV a bőrön és a nyálkahártyákon sejtburjánzást okozó víruscsalád. Felelős a közönséges szemölcsök és a nemi szemölcsök (condylomák) megjelenéséért, valamint a méhnyakrák kialakulásáért. A HPV becslések szerint a világ leggyakoribb szexuális úton terjedő fertőzése, miközben a vírus egy gyors teszttel kimutatható, a legveszélyesebb és leggyakoribb típusai ellen pedig létezik védőoltás.
Portré
Portré

Prof. Dr. Tamás Lászlóval beszélgettünk.

HPV és méhnyakrák kapcsolata
HPV és méhnyakrák kapcsolata

Hogyan függ össze?

WEBBeteg - Dr. Sarkadi Adrien, infektológus, Dr. Gál Mónika, bőrgyógyász
WEBBeteg - Dr. Sarkadi Adrien, infektológus
WEBBeteg - Dr. Sarkadi Adrien, infektológus
WEBBeteg - Dr. Dobi Gyöngyi, belgyógyász
WEBBeteg - Dr. Csuth Ágnes, családorvos
WEBBeteg - Magyar Zsuzsanna, újságíró-szerkesztő