Az alkohol gyakran jár együtt amfetaminfogyasztással is

Medipress
megjelent:

Egy új tanulmány szerint, azok, akik több alkoholt fogyasztanak, nagyobb valószínűséggel használnak amfetaminokat is, azaz olyan stimuláló szereket, amelyek növelik az ember energiáját és koncentrálóképességét.

Amerikai kutatók harminchárom önkéntessel végeztek kísérletet, amely során két csoportra osztották őket aszerint, hogy több vagy kevesebb alkoholt fogyasztanak, majd mindegyikőjüket megkínálták alacsony (8-10 mg) és magas (16-20 mg) dózisú amfetaminnal is. Az első adag után a részvevők - ha megoldottak egy számítógépes feladatot - további kapszulákat is kaphattak, olyanokat, amelyek az előző adag 12,5 százalékát tartalmazták.

A magas dózisú amfetamin, mind az alacsony, mind a mérsékelt alkoholfogyasztók között növelte a drogfogyasztás iránti vágyat, de az alacsony dózisú csak a nagyobb mennyiségű alkoholt fogyasztókban. A rendszeresebben ivók a számítógépes feladatokat is elvégezték, hogy megkaphassák a magas dózisú amfetamint. Ez az eredmény arra utal, hogy az erősebb alkoholfogyasztás nyitottabbá teszi az egyént az olyan stimuláló szerek felé, mint az amfetaminok – számolt be a tapasztalatokról Craig R. Rush, a tanulmány szerzője, a Kentucky Egyetem professzora.

Ahhoz azonban, hogy az ivás és a stimulánsok használata közötti összefüggéseket jobban megértsük, a szakemberek szerint még további kutatásokra van szükség.

Mikor forduljunk orvoshoz?
A szenvedélybetegség tényének diagnosztizálása nem egyszerű, a konkrét helyzet megítélését sok tényező befolyásolja. A különféle függőségeket eleve nem lehet azonos mércével megítélni, egy idült alkoholista és egy láncdohányos tünetei, ezek környezetére gyakorolt hatása, a beteg gyógyuláshoz való viszonya rendkívül különböző lehet.
Függőség: mit lehet tenni?

Medipress

Cikkajánló

Az alkoholfogyasztás veszélyei

Dr. Kónya Judit, családorvos
Alkohol
A huzamosabb időn keresztül fennálló, rendszeres alkoholfogyasztás súlyos károsodásokat okoz az egyén fizikai, pszichés állapotában, a közösségi életében, a tágabb környezet szociális-társadalmi jellemzőiben.
A folsavhiány
A folsavhiány

Természetes folsavforrások.

Torokfájás
Torokfájás

Jó-e a csípős paprika ellene?

WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító
WEBBeteg - Dr. Debreczeni Anikó, általános orvos
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító
WEBBeteg - Tóth András, újságíró

Segítség

Orvos válaszol

orvos válaszol piktogram
Kovácsics Bernadett

Kovácsics Bernadett

Szenvedélybetegségekkel foglalkozó szakember

Orvoskereső

orvoskereső piktogram
Nagy Zsolt PhD

Nagy Zsolt PhD

Addiktológus

Budapest