Milyen gyakran mossunk hajat? - Az orvos válaszol

Dr. Csuth Ágnes
szerző: Dr. Csuth Ágnes, családorvos - WEBBeteg
frissítve:

Szeretném megkérdezni, hogy a mindennapos hajmosás mennyire ártalmas a fejbőrre, illetve a hajra? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.

Kedves Kérdező!

A gyakori hajmosástól ugyan nem kopik el a haj, de a gyakori kémiai behatás, illetve a hajszárítás miatti hőhatás károsíthatja.

A gyakori hajmosás miatt fokozottabban kialakulhat zsírosodás is, mert így kompenzál a fejbőr.

Próbálja meg tudatosan csökkenteni a hajmosások számát először 2 naponta, majd szép lassan 3 naponta mosson hajat, így hozzászokik a fejbőr és nem fog olyan hamar zsírosodni.

A hajmosásnál kímélő terméket használjon és otthon a szabad levegőn szárítsa meg a haját. Vizes hajjal a megfázást elkerülendő ne menjen ki a szabadba!

Korpásodás - Miért korpásodik a haj és mit lehet tenni?

A hajas fejbőr hasonló tulajdonságokkal bír, mint a test többi bőrfelülete, az elöregedett, elhalt hámsejteket folyamatosan újak váltják fel, helyet adva így az újaknak. Amennyiben a bőr hámlásának ritmusa normális, nem alakul ki túlzott sejtelhalás, és így a hámlás szinte észrevehetetlen.

Az egészséges fejbőr háromhetenként újul meg, és a leváló hámsejtek láthatatlanul kicsik. Korpásodás esetén a hajas fejbőrön gyulladás alakul ki, amely meggyorsítja a fejbőr felső hámrétegének leválását, így szemmel láthatóvá válik a fejbőrön, illetve a hajszálak tövén a korpának nevezett levált szaruréteg.

Tovább Bővebben a korpásodásról a WEBBetegen
Tovább Hajmosással kapcsolatos kérdés és az orvos válasza a WEBBetegen

Tovább A hajhullás okai

Dr. Csuth ÁgnesForrás: WEBBeteg
Orvos szakértőnk: Dr. Csuth Ágnes, családorvos

Cikkajánló

Segítség

Orvos válaszol

orvos válaszol piktogram
Dr. Szabó Zsuzsanna

Dr. Szabó Zsuzsanna

Rovatvezető, WEBBeteg vezető orvos szakértő

Orvoskereső

orvoskereső piktogram
Dr. Zubek Krisztina

Dr. Zubek Krisztina

Bőrgyógyász

Budapest