A férfiasság mérete és az orgazmus - Tények és tévhitek

WEBBeteg
lektorálta: Dr. Jóna Angelika frissítve:

A szexet egész életünk során tanulnunk kell. Sokakat közülünk azonban összezavarnak a mítoszok és a reklámok, amik azt sugallják, hogy a szex bonyolult dolog és szoronganunk kell miatta.

A médiában rendszeresen elárasztanak minket olyan reklámanyagokkal, amely csodanövesztő pirulákról és állóképességet javító eszközökről írnak. A pénisz hosszával és szélességével azonosítjuk a férfiasságot és a hatalmat. Természetesen ezek közt nincs összefüggés, a legtöbb férfi azonban mégis meg szeretné nagyobbítani pénisze méretét.

Tudta?

1984 óta folytatott felmérésekből kiderül, hogy a nők egy kisebb százaléka valóban jobban szeret nagy pénisz méretű férfival szeretkezni, de összegezve, a partnerek többségét figyelembe véve az derül ki, hogy a méret nem számít.

Mekkora az átlagos péniszméret?

Mit is jelent valójában az, hogy nagy pénisz? Nézzünk néhány adatot:

  • Az átlagos péniszméret erekció közben 12,7 és 15,24 cm közé esik.

  • Az ernyedt férfiasság átlagos mérete 7,62 cm és 8,89 cm körüli.

Sokak szerint a pénisz a legfontosabb része a testnek, ami a legtöbb férfi szexuális problémájának az alapja. Az azonban, hogy a pénisz mérete az egyetlen, ami a szexben számít, valójában a legnagyobb tévhit.

Kutatások kimutatták, hogy a nők körülbelül 25 százaléka éli át az orgazmust nemi aktus útján, míg 81 százalékuk az orális érintkezés során jut el a csúcsra. A tények ellenére - miszerint a péniszmegnagyobbító módszerek körüli felhajtás elsősorban egy marketingfogás - a férfiak mégis képesek kergetni a minél nagyobb testrész mítoszát.

Bár a pénisznagyobbító eszközöket alkalmazók elmondása szerint javult is szexuális életük, a valóságban valószínűleg a nemi szervre fordított nagyobb figyelem váltja ki a nagyobb szexuális kielégülést, nem maga a méret.

A G-pont körüli vita

A férfiakat saját anatómiai adottságaikon túl legjobban a G-pont körüli vita foglalkoztatja. A G-pont a német tudós Ernst Grafenberg-ről kapta a nevét, aki először írt a vagina elülső falán található erogén zónáról. Ez a terület a szeméremcsont mögött található, és leggyakrabban ez váltja ki a vaginális (hüvelyi) orgazmust, valamint a női magömlést.

A G-pontról szóló elképzelés napvilágot látása után életre kelt egy másik mítosz, miszerint a G-pont által kiváltott hüvelyi orgazmus a szexuális élet tetőpontja, és ha egy nő nem képes élvezni a szexet, akkor csakis vele lehet a baj.

A G-pont létezését még most is vitatják, mindenki másképp vélekedik róla. Egyesek szerint a G-pont nem létezik, mivel a hüvely e területén sem műtétekkor, sem vizsgálatokkor nem találtak semmi erre utaló jelet, tehát anatómiailag nem igazolható a létezése.

Mások szerint a G-pont csak egy szexuális fogalom, ami csak azt bizonyítja, hogy a női anatómia mennyire bonyolult, és hogy a szexualitás milyen összetett jelenség.

Tudta?

Több antidepresszáns gyógyszer is segít a férfiaknak levezetni az aggodalmukat, és ezáltal meghosszabbíthatják az ejakuláció előtti időtartamot.

A korai ejakuláció

A korai ejakuláció a leggyakoribb szexuális működési zavar a fiatal férfiak körében. A hüvelyen belül eltöltött idő skáláján azonban nagy az ingadozás. Vannak férfiak, akik egy perc után ejakulálnak, mégsem tekintik ezt korainak, és vannak olyanok is, akik 20 percen keresztül bírják, és mégis azt állítják, hogy nekik korai magömlésük van. Más szóval a "korai" jelző a férfiak szexuális elégedettségétől függ, attól a képességtől, hogy mennyire tudják önmagukat kontrollálni ezen a téren.

A korai ejakulációt meghatározó mérések és tesztek során átlagosan két perces időtartamot regisztráltak, de a páciensek között sokan voltak olyanok is, akik mindössze 30 másodpercig bírták, vagy már az előjátéknál elélveztek.

A korai magömlés a tudósok szerint a természet egy "ravasz" megoldása. A gyors kilövelésre ugyanis a stresszes helyzetek késztetik a férfiakat, márpedig az evolúció során ez fontos dolog volt az emberiség számára: ha egy órát venne igénybe ugyanez a művelet, jelenleg egy sokkal kisebb népességű bolygón élnénk.

Többen azt vallják, hogy a folyamatos gyakorlással, az érzékeknek való teljesebb átadással tudjuk megtanulni a hosszabb szeretkezést, ha a szexet nem stresszhelyzetként fogjuk fel.

Nem minden a számokról szól

A szexuális elégedettség nem a pénisz méretén, az állóképességen, vagy a G-pont elhelyezkedésén múlik, sokkal inkább a saját és partnerünk vágyainak a megismeréséről és feltárásáról szól. A legfontosabb dolog, hogy feltárjuk azokat a területeket, amelyek a partnerünknek örömet okoznak, és soha ne váljunk zsarnokokká, mert az a legtökéletesebb együttlétet is tönkreteheti.

A többszörös orgazmus a férfiaknál

A női többszörös orgazmus egy elfogadott ténynek tekinthető, ilyenkor a hüvely- és húgycső körüli, méh- és gátkörnyéki izmok ritmikusan összehúzódnak. Ezek az izmok igen gyengék, tudatosan nem tudjuk megfeszíteni-elernyeszteni őket.

Arnold Kegel dolgozta ki az ötvenes években az orgazmus-készségben igen fontos szerepet játszó izomcsoport fejlesztését. Ezt nevezzük ma intimtornának, amely segítségével fokozható az orgazmus intenzitása is.

De lehetséges ez a férfiaknál is?

A férfiak esetében a prosztata körüli izom aktivitásával érhető el ez a hatás. Ez az izom a prosztatában működő szelepet vizeléskor és ejakulációkor be- és kikapcsolja. Ha ez az izom megakadályozza a szelep kinyitását, akkor lehetséges az orgazmus, kilövelés nélkül is. Elméletileg tehát ötszörös vagy hatszoros orgazmusra is képesek lehetnek a férfiak.

Itt ismét felvetődik a kérdés, hogy ez valódi orgazmus, vagy csak hasonlít az orgazmusra? Egyes kutatók szerint ez a jelenség nem nevezhető orgazmusnak, mivel annak időtartama nagyon rövid, ezért nem hasonlítható az ejakulációhoz.

Mások viszont úgy vélik, hogy az orgazmushoz hasonlító érzések szintén orgazmusnak minősíthetőek. Más szóval egyes férfiak képesek lehetnek többszörös orgazmus közeli állapotokat megvalósítani, amíg végül el nem érik az ejakulációt.

Meg kell említeni azt is, hogy a prosztata körüli izom tornáztatásával azok gyorsabban regenerálódnak, és hamarabb képessé válhatnak az újabb aktus elkezdésére, az intim tornának tehát férfiak esetében is lehetne létjogosultsága.

Potencia teszt

Sok férfi veszélyezteti erejét és teljesítőképességét életstílusával, anélkül, hogy ezzel tisztában lenne. A következő tesztből megtudja, hogy potenciája veszélyben van-e.
A potencia teszt kitöltése

WEBBeteg.hu logóForrás: WEBBeteg összeállítás
Lektorálta: Dr. Jóna Angelika

Cikkajánló

Torma
Torma

Milyen hatással van egészségünkre?

Alkoholmentes ünnepi italok
Alkoholmentes ünnepi italok

Finom, egyszerű receptek.

WEBBeteg - Fazekas Erzsébet, újságíró
WEBBeteg - Dr. Benyó Mátyás, urológus, andrológus
WEBBeteg összeállítás - Dr. Szabó Zsuzsanna és Dr. Zsuga Judit
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, neurológus, klinikai farmakológus
WEBBeteg - Rozgonyi Sarolta

Segítség