Szexuális élet a szülés után

Medipress
megjelent:

A szülés utáni szexuális életről a pároknak eltérőek lehetnek az elképzeléseik. A férfiak az első hetekben talán elfogadják, hogy nincs hozzá kedvünk és csak finoman próbálkoznak.

A következő dolgok nehezíthetik a kezdeteket: a hüvelyi váladékozás, mely szülés után még jó néhány hétig eltart (ha ez fájdalommal, viszketéssel illetve kellemetlen szaggal társul, forduljon orvoshoz), a fáradtság, a gáttáji érzékenység illetve fájdalom, vagy az, hogy azt az időt, amikor a gyerek alszik ön is pihenésre fordítja.

Hagyjuk a dolgokat megtörténni, szeressük párunkat és legyünk türelmesek, a szexuális életünk fokozatosan visszatér a régi kerékvágásba anélkül, hogy ebből problémák adódnának.

Tegyük fájdalommmentessé, zavartalanná az együttlétet

Kezdetben használjunk sikosítót, főleg ha félünk a varratok vagy a sérülések miatt. Ha ennek ellenére fájdalmas a nemi élet, akkor lehet, hogy még nem gyógyultunk meg maradéktalanul. Ha fertőzéstől szenvedünk, nőgyógyászunk könnyen segíthet.

A síkosítók gátolják a fogantatást

Azok a párok, akik éppen családot terveznek, jobb, ha odafigyelnek, milyen síkosítót használnak, mivel a legújabb kutatások szerint nagy részük csökkenti a spermiumok mozgékonyságát. A síkosítók gátolják a fogantatást

A hüvely szülés után visszanyeri korábbi alakját, partnerünk hamarosan nem fog különbséget tapasztalni, de ha kétségeink vannak, forduljunk szakemberhez. A mellek kezdetben érzékenyebbek lehetnek.

A szexuális izgalom hatására megindulhat a tejelválasztás - ha ez bennünket vagy partnerünket zavarja, etessük meg a gyermeket, mielőtt ágyba bújnánk.

Oldjuk meg együtt a problémákat

A legfontosabb, hogy beszéljünk érzelmeinkről és haladjunk olyan gyorsan - vagy lassan, ahogy az mindkettőnknek jó. Ha néhány hónap elteltével sem javunak a dolgok, és ez akár minket, akár párunkat zavarja, beszélgessünk róla. Ha a dolgok ekkor sem javulnak, kérjünk tanácsot orvosunktól.

A fáradtság a libidó legnagyobb ellensége, úgy érezhetjük, hogy nem tudunk időt szakítani az együttlétekre. Válasszunk olyan időpontot, amikor nem vagyunk álmosak - délutánt vagy hétvégéket, amikor éppen alszik a gyerek. Ismerjük már gyermekünk napirendjét, próbáljunk alkalmazkodni hozzá.

Védekezzünk körültekintően

Ha nem kívánunk teherbe esni, védekezzünk már közvetlenül a szülést követő időszakban is. Az, hogy nemrégiben szültünk, még nem jelenti azt, hogy nem vagyunk képesek ismét teherbe esni. Ha szoptatunk és fogamzásgátló tabletta szedése mellett döntünk, akkor a csak progeszteront tartalazó fogamzásgátlót fogja javasolni nőgyógyászunk. Az összetett, ösztrogént is tartalmazó tabletták csökkenthetik a tej mennyiségét.

Ha nincs kedvünk a szexhez, ne engedjünk a kényszernek. Sok nő nem él szexuális életet a szülés utáni időszakban. Beszéljük ezt meg párunkkal és fogadjuk el egymás igényeit. Élvezhetjük másként is az együttléteket: egy masszázs, egy ölelés is érezteti szeretetüket, a közelséget és az intimitást.

Amikor fájdalmas az együttlét

A nők majdnem fele érez fájdalmat szexuális együttlét közben, vagy közvetlenül utána - mint kiderült egy nemrég megjelent felmérésből. Ha Ön is közéjük tartozik, ne csak csöndben szenvedjen! Ha szégyell orvoshoz fordulni problémájával, használja az alábbi útmutatót, hogy megtudja, mi lehet a fájdalom oka, és milyen megoldási lehetőségei vannak. A fájdalmas szex okai és megoldási lehetőségek

(Medipress)

Cikkajánló

Karácsonyi ételeink
Karácsonyi ételeink

Újragondolva egészségesebb verzióban.

Feledékenység
Feledékenység

Mi okozhatja még demencián kívül?

WEBBeteg - Lőrincz-Erdélyi Krisztina, pszichológus
WEBBeteg - Lőrincz-Erdélyi Krisztina, pszichológus
WEBBeteg - Támogatott tartalom - Dr. Farkas Ágnes, szülész-nőgyógyász
WEBBeteg - Dr. Ujj Zsófia Ágnes, belgyógyász, hematológus
WEBBeteg - Cs. K., fordító

Segítség