Így működik a távkonzultáció a kardiológiában

szerző: Dr. Sztancsik Ilona, kardiológus, aneszteziológus, intenzív terapeuta - Kardioközpont
megjelent:

Az egészségügyben működő távkonzultáció a válsághelyzet előtt leginkább a kényelmet, a gyorsaságot szolgálta, a koronavírus-járvány idején azonban a biztonság egyik legfontosabb eszköze lehet.

Dr. Sztancsik Ilona, a KardioKözpont kardiológusa, aneszteziológusa, intenzív terapeutája arról beszélt, milyen kardiológiai vizsgálatok során kérhető távkonzultáció.

Távkonzultáció: a biztonság az első

Életünk egyre több területén igyekszünk az online szolgáltatások előnyeit élvezni, így például a vásárlásnál, a hivatalos ügyeink intézésénél, de egyre nagyobb az igény az egészségügyi szolgáltatások piacán is ezekre a lehetőségekre, különösen, amikor nehezen megoldható a személyes jelenlét. Az orvosi távkonzultáció működésének alapelve, hogy jónéhány esetben elegendő a szakorvos tanácsa, vagy segítségnyújtása egy már megkezdett terápia vagy kezelés lefolytatásához, továbbá egy korábbi vizsgálat értékeléséhez. A mai helyzetben nyilvánvalóan a páciensek és az orvosok, az egészségügyi személyzet biztonsága az első, ezért is fontos, hogy a távkonzultáció lehetősége a szakmai irányelveknek megfelelő működés mellett vehető igénybe.

Milyen kardiológiai vizsgálatok során kérhető távkonzultáció a magánorvoslásban?

  • Korábbi személyes konzultációt követő kontrollvizsgálat esetén.
  • Holter-EKG-vizsgálatot követően szakorvosi elemzés, kiértékelés esetén.
  • ABPM vizsgálatot követő szakorvosi kiértékelés megoldására.
  • Minden olyan szakorvosi konzultációnál, amely nem igényel eszközös vizsgálatot.

A távkonzultáció előnyei és feltételei

A magánorvoslásban a távkonzultáció időtakarékos és jelenleg a legbiztonságosabb megoldás. Különösen fontos ez a lehetőség, ha esetleg önkéntes karanténban tartózkodik valaki, tünetei vannak, vagy csupán minél inkább szeretne elzárkózni a fertőzés lehetőségétől – hangsúlyozza dr. Sztancsik Ilona, a KardioKözpont kardiológusa, aneszteziológusa, intenzív terapeutája.

Természetesen a távkonzultáció lehetőségét, annak módját, díját és időpontját előre szükséges egyeztetni a szakorvossal. Maga a konzultáció megoldható skype-on, telefonon vagy e-mailben, a technológiai háttér pedig ennek megfelelően vezetékes vagy mobiltelefon, hordozható vagy asztali számítógép vagy okostelefon. A lényeg tehát, hogy aki teheti és a problémája is lehetősé teszi, jelenleg érdemes a kardiológiai távkonzultáció lehetőségét választania.

Fontos egészségügyi tudnivalók a koronavírus járvány idejére

(KardioKözpont - Dr. Sztancsik Ilona, kardiológus, aneszteziológus, intenzív terapeuta)

Cikkajánló

Segítség

Orvos válaszol

orvos válaszol piktogram
Dr. Szanyi Andrea

Dr. Szanyi Andrea

Belgyógyász, háziorvos, geriáter

Orvoskereső

orvoskereső piktogram
Dr. Dancs Tamás

Dr. Dancs Tamás

Kardiológus, Belgyógyász

Budapest