BISOGAMMA filmtabletta
betegtájékoztató
1. Milyen típusú gyógyszer a Bisogamma filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
A Bisogamma elsősorban a szívre ható, ún. szívspecifikus, béta‑receptor‑blokkoló gyógyszer.
Bisogammát a következő betegségek kezelésére alkalmazzák:
- magas vérnyomás (esszenciális hipertónia)
- A szívkoszorúerek keringési zavaraiból adódó szívfájdalom (koszorúér‑, azaz koronária‑betegség: angina pektorisz)
BISOGAMMA filmtabletta GYÓGYSZERINFÓK
Hatóanyag
bisoprolol
Wörwag Pharma
vényköteles
Kiszerelések
- 10 mg (100x)
- 10 mg (50x)
- 5 mg (100x (44x60x103 mm))
- 5 mg (3x10 (45x20x105 mm))
- 5 mg (50x)
Betegtájékoztató tartalom
2. Tudnivalók a Bisogamma szedése előtt
Ne alkalmazza a Bisogammát:
- ha allergiás a bizoprolol-fumarátra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére;
- heveny szívelégtelenség vagy olyan mértékű, súlyosbodó szívelégtelenség, ami a szívizomzat összehúzódásának erejét fokozó szer intravénás adását igényli;
- a vérkeringés összeomlása, ún. kardiogén (a szív rendellenes működéséből eredő)sokk esetén;
- ha bizonyos, súlyos szívritmuszavarokban (másod-, vagy harmadfokú pitvar‑kamrai blokk) szenved, és nincs beültetett szívritmus‑szabályozó készüléke (pészméker);
- szinuszcsomó‑betegség okozta ritmuszavar esetén (szik szinusz szindrómának is nevezik)
- ha a szív színuszcsomója és pitvara közötti ingerületvezetés zavaraiban (szinuatriális blokk) szenved;
- panaszokat okozó, nagyon lassú szívverés esetén (bradikardia); kérdezze meg kezelőorvosát, amennyiben nem biztos benne;
- panaszokat okozó alacsony vérnyomás (hipotónia) esetén;
- olyan anyagcsere-állapotokban, melyek esetén a vér a normálisnál savasabb kémhatásúvá válik (metabolikus acidózis); kezelőorvosa tájékoztatja Önt erről;
- súlyos asztma vagy súlyos, idült légúti szűkülettel járó, ún. krónikus obstruktív tüdőbetegség esetén;
- súlyos végtagi vérkeringési zavarok fennállása esetén (amelyek csípő- vagy lábfájdalmat okozhatnak, különösen járáskor, vagy pl. Raynaud–szindróma esetén: ujjai és lábujjai zsibbadhatnak, elfehéredhetnek vagy elkékülhetnek);
- ha nem kezelt feokromocitómája van, amely a mellékvese ritkán előforduló daganata.
Kezelőorvosa el fogja tudni magyarázni ezt Önnek.
Figyelmeztetések és óvintézkedések
Az alábbiakban olyan állapotok leírása található, amelyek fennállása esetén a Bisogamma csak bizonyos feltételek mellett és a kezelőorvos szoros felügyelete mellett szedhető. Ez akkor is fontos, ha az alábbiak valamikor a múltban érvényesek voltak Önre.
A Bisogamma szedése előtt tájoztassa kezelőorvosát az alábbiak fennállása esetén:
- első fokú pitvar‑kamrai blokk (ún. AV‑blokk): egyfajta szívritmuszavar (EKG-n látható);
- cukorbetegség: a kórosan alacsony vércukorszint (hipoglikémia) tünetei rejtve maradhatnak; a vércukorszint rendszeres ellenőrzése szükséges;
- szigorú koplalás/diéta
- feokromocitóma nevű állapotban (a mellékvesevelő tumorában) szenved, ami miatt szervezete túl sok adrenalint termel.
- koszorúér‑betegség okozta mellkasi fájdalom bizonyos eseteiben, ún. Prinzmetal-anginában, amelyet a szívet ellátó koszorúerek görcse okoz.
- máj- és vesebetegségben különös figyelmet kell fordítani az adagolási utasítások betartására (lásd a 3. pont „Adagolás” részét).
- pikkelysömörben szenved vagy a család kórtörténetében előfordult ez a betegség; a béta‑blokkolók (pl. Bisogamma) csak a terápiás előny/kockázat gondos mérlegelése után adhatók.
- végtagjainak keringési problémái esetén;
- pajzsmirigy-rendellenesség (a bizoprolol elfedheti a pajzsmirigy-túlműködés tüneteit)
- általános érzéstelenítés (például sebészeti beavatkozásnál), mivel a bizoprolol befolyásolhatja, hogy hogyan reagál az Ön szervezete ilyen esetekben. Tájékoztassa az altatóorvost, hogy bizoprololt szed.
- asztma vagy krónikus tüdőbetegség;
A béta‑receptor‑blokkolók fokozhatják az allergének iránti érzékenységet, valamint a túlérzékenységi (anafilaxiás) reakciók súlyosságát. Ezért ha Önnél korábban túlérzékenységi reakciók fordultak elő, vagy deszenzitizáló kezelésben részesül (vigyázat: rendkívüli mértékű anafilaxiás reakciók léphetnek fel), tájékoztassa kezelőorvosát.
Ilyen esetekben az adrenalin‑kezelés (a mellékvesevelő hormonja, amit néha az allergiás reakciók kezelésére alkalmaznak) nem mindig hozza meg a kívánt eredményt.
Ha a fentiek bármelyike vonatkozik vagy korábban vonatkozott Önre, forduljon kezelőorvosához.
A magas vérnyomás kezelése ezzel a gyógyszerrel rendszeres orvosi ellenőrzést igényel.
Gyermekek és serdülők
A Bisogamma filmtabletta nem javasolt gyermekek és 18 év alatti serdülők számára.
Egyéb gyógyszerek és a Bisogamma
Az alábbi gyógyszerek együttadása nem javasolt:
- Verapamil- és diltiazem-típusú kalciumcsatorna-blokkolók. Ezeket a gyógyszereket a magas vérnyomás és a szívtáji szorító fájdalom (angina pektorisz) és a rendszertelen szívverés kezelésére adják.
- A magas vérnyomás kezelésére alkalmazott bizonyos gyógyszerek (az úgy nevezett „centrális hatású vérnyomáscsökkentők”, mint például a klonidin, metildopa, moxonidin, rilmenidin): ezek a gyógyszerek súlyosbíthatják a szívelégtelenséget. Hirtelen megvonásuk, különösen, ha az a béta‑blokkoló abbahagyása előtt következik be, növelheti a "visszacsapásos” magas vérnyomás kockázatát. Semmilyen körülmények között ne szakítsa meg egyik szer szedését semanélkül, hogy előzőleg kikérné orvosa tanácsát.
Az alábbi gyógyszerek Bisogamma filmtablettával történő egyidejű alkalmazása különleges óvatosságot igényel, lehetséges, hogy kezelőorvosa gyakrabban kívánja ellenőrizni az Ön állapotát:
- dihidropiridin‑típusú kalcium-antagonisták(pl. felodipin, amlodipin): Ezeket a gyógyszereket a magas vérnyomás és a szívtáji szorító fájdalom (angina pektorisz) kezelésére adják. Együttes alkalmazásuk fokozhatja a vérnyomásesés kockázatát.
- egyéb ritmuszavar elleni gyógyszerek(pl. dizopiramid, kinidin, amiodaron, lidokain, fenitoin, flekainid, propafenon): a szívben az ingerületvezetés lassulhat (kórosan alacsony lehet a pulzusszám) és a szívizom pumpafunkciója csökkenhet.
- magas vérnyomás kezelésére alkalmazott gyógyszerek: ACE‑gátlók, hidralazin, vizelethajtók, rezerpin, guanfacin: a Bisogamma vérnyomáscsökkentő hatása fokozódhat.
- egyéb gyógyszerek, melyek szintén csökkentik a vérnyomást, például bizonyos depresszió vagy pszichés zavarok vagy epilepszia kezelésére használt gyógyszerek (pl. triciklikus antidepresszánsok, barbiturátok, fenotiazinok): a Bisogamma vérnyomáscsökkentő hatása fokozódhat.
- paraszimpatomimetikumok(a vegetatív idegrendszer működését befolyásoló gyógyszerek)Ezeket a gyógyszereket a belső szervek simaizomzata működésének az elősegítésére vagy zöld hályog (glaukóma) esetén adják. Egyidejű alkalmazás esetén:megnyúlhat a pitvar‑kamrai átvezetési idő és így fokozódhat a lassú szívverés (bradikardia) kockázata.
- helyileg alkalmazott, béta‑blokkolót tartalmazó készítmények(pl. glaukóma kezelésére adott szemcseppek) egyidejű alkalmazásuk esetén hatásuk összeadódhat a bizoprolol szisztémás hatásával.
- inzulin, és szájon át szedett vércukorszint‑csökkentő gyógyszerek (antidiabetikumok):a vércukorszintet csökkentő hatás felerősödhet. A Bisogamma elfedheti az alacsony vércukorszint (hipoglikémia) első, figyelmeztető tüneteit - különösen a gyors szívverés (tahikardia) és kézremegés (tremor) - kevésbé észlelhetőek, ezért rendszeres vércukorszint‑ellenőrzés szükséges.
- általános érzéstelenítőszerek, altatók (anesztetikumok): az együttes alkalmazás fokozott vérnyomáscsökkenést eredményezhet. Az aneszteziológust az altatás előtt tájékoztatni kell arról, hogy Ön Bisogamma‑t szed.
- digitálisz glikozidok(a szívelégtelenség kezelésére adott gyógyszerek): a pitvar‑kamrai átvezetési idő megnyúlik, így a szívfrekvencia csökken.
- nem‑szteroid gyulladáscsökkentő készítmények(NSAID‑ok): ezeket a szereket az ízületi gyulladás, vagy más területeket érintő fájdalom vagy gyulladás kezelésére adhatják (pl. ibuprofen vagy diklofenák). Az NSAID‑ok csökkenthetik a bizoprolol vérnyomáscsökkentő hatását.
- béta‑receptor-izgató szerek (pl. izoprenalin, dobutamin):ezeket a szereket sürgősségi körülmények között, súlyos keringési zavarok kezelésére adják. A bizoprolollal kombinálva mindkét szer hatása csökkenhet.
- béta- és alfa-receptor-izgató szerek (pl. norepinefrin, epinefrin) vagy más szimpatomimetikumok (ilyenek pl. a hörgőtágítók asztma esetén, orr- és szemcseppek): bizoprolollal kombinálva az alfa-adrenoceptor által közvetített érszűkítő hatás érvényesülhet, mely vérnyomás-emelkedést eredményez és az érszűkülettel járó állapotok (pl. járáskor jelentkező lábikragörcs „klaudikáció intermittensz”) romolhatnak.
- meflokin, melyet a malária megelőzésére és kezelésére használnak.
- depresszió kezelésére használt gyógyszerek, az ún. monoaminoxidáz-gátlók (a MAO-B-gátlók kivételével) mint pl. a moklobemid.
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.
A Bisogammaegyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal
A kezelés alatt kerülendő az alkoholfogyasztás, mert a Bisogamma vérnyomáscsökkentő hatását az alkohol fokozhatja.
Terhesség és szoptatás
Terhesség
Bisogamma‑kezelést csak akkor szabad terhesség alatt alkalmazni, ha a kezelőorvos mérlegelte, hogy a gyógyszer terápiás előnyei az anyára nézve meghaladják az esetleges, magzatot veszélyeztető kockázatokat.
Fennáll a veszélye, hogy a Bisogamma filmtabletta terhesség alatti alkalmazása káros hatással van a magzatra.
Ha Önterhes, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljenkezelőorvosával, aki majd eldönti, hogy Ön szedheti-e a Bisogamma filmtablettát a terhesség alatt.
Szoptatás
Nem ismert, hogy a Bisogamma kiválasztódik-e az anyatejbe. Ezért Bisogamma-val történő kezelés alatt a szoptatás nem javasolt.
Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszéljen kezelőorvosával.
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességek az Ön gyógyszerre adott egyéni reakciójától függően változhatnak. A kezelés kezdetén, az adag emelésekor, a kezelés megváltoztatása, illetve alkoholfogyasztás esetén különös óvatosság szükséges.
3. Hogyan kell alkalmazni a Bisogammát?
Adagolási utasítás
A gyógyszert mindig a kezelőorvosa által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
A Bisogamma filmtablettával történő kezelés során rendszeres orvosi ellenőrzésre van szükség. Ez különösen fontos a kezelés kezdetén és az adag emelése esetén.
Az alkalmazás módja
A filmtablettát egészben, reggel, lehetőség szerint éhgyomorra, vagy étkezés közben, elegendő mennyiségű folyadékkal kell bevenni.
Amennyiben a tablettát el kell feleznie, akkor a felezővonallal felfelé helyezze azt egy sima, kemény felületre (asztallapra vagy hasonlóra) és két mutatóujjával egyszerre nyomja meg a tabletta jobb és bal oldalát. Ezáltal a tabletta két egyenlő részre törhető szét
Az adagolásra vonatkozó útmutatások
A kezelést mindig alacsony adaggal kell kezdeni, majd fokozatosan lehet emelni. Az adag emelésének módját kezelőorvosa fogja meghatározni. A javasolt maximális napi adag 20 mg bizoprolol.
A dózist minden esetben egyedileg kell meghatározni, mindenekelőtt a pulzusszámtól és a terápiás eredménytől függően.
Kezelőorvosa attól függően dönt a dózisemelések közötti időtartamról, hogy Ön hogyan tolerálja a gyógyszert. Amennyiben állapota rosszabbodik, vagy már nem tolerálja a gyógyszert, akkor szükség lehet a dózis csökkentésére vagy a kezelés megszakítására.
Amennyiben a kezelőorvos másképp nem rendeli, szokásos adagja: az ajánlott dózis 5 mg bizoprolol‑fumarát, naponta egyszer. Ha ezzel a dózissal nem sikerült a megfelelő hatást elérni az adag tovább növelhető napi egyszer 10 mg bizoprolol‑fumarátra. Ennél nagyobb gyógyszeradag csak kivételes esetekben engedhető meg.
Az adagot nem szabad megváltoztatni, hacsak a kezelőorvos nemutasítja Önt erre.
A bizoprolollal való kezelés általában hosszú távú terápiát jelent.
Máj- és/vagy vesekárosodás
Enyhe vagy közepes fokú máj- vagy veseműködési zavarban szenvedő betegnél általában nincs szükség az adag módosítására.
Előrehaladott veseelégtelenségben (kreatinin-klírensz < 20 ml/perc) és súlyos májkárosodásban szenvedő betegeknél a napi adag nem haladhatja meg a 10 mg-ot.
Gyermekek és serdülők
A Bisogamma gyermekek és 18 év alatti serdülők számára nem javasolt, mivel ennél a korcsoportnál nincsenek terápiás tapasztalatok.
Az alkalmazás időtartama
A kezelés időtartama nem korlátozott, a kezelőorvos határozza meg a betegség típusától és súlyosságától függően. Az adagolást nem szabad megváltoztatni, amíg kezelőorvosa nem utasítja Önt erre. A Bisogamma‑kezelést nem szabad megszakítani vagy idő előtt abbahagyni, hacsak a kezelőorvosa nem utasítja Önt erre.
Ha a kezelés alatt a tabletta hatását túl erősnek vagy túl gyengének érzi, kérjük, forduljon kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez.
Ha az előírtnál több Bisogammát vett be
Amennyiben túl sok Bisogamma filmtablettát vett be, haladéktalanul értesítse orvosát, aki eldönti, hogy milyen ellenintézkedésekre van szükség a túladagolás vagy mérgezés súlyosságától függően.
A Bisogamma túladagolásával járó leggyakoribb tünetek közé tartozik a szívritmus lassulása (bradikardia), a légutak heveny szűkülete, ami légzési nehézséghez vezet(hörgőgörcs), a vérnyomás kifejezett csökkenése, a heveny szívelégtelenség és a vércukorszint csökkenése.
Túladagolás esetén a Bisogamma‑kezelést meg kell szakítani.
Ha elfelejtette bevenni a Bisogamma‑t:
Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására. Következő reggel a szokásos adagot vegye be.
Ha idő előtt abbahagyja a Bisogamma szedését
Soha ne szakítsa félbe vagy hagyja abba a Bisogamma‑kezelést, hacsak orvosa erre nem utasítja. Ellenkező esetben állapota jelentősen rosszabbodhat.
Különösen a szívkoszorúerek keringési zavaraiban (angina pectoriszban) szenvedő betegek esetében fontos, hogy a Bisogamma‑val való kezelést nem szabad hirtelen abbahagyni, az adagot fokozatosan kell csökkenteni az orvos utasítása szerint, mivel a hirtelen abbahagyás a beteg állapotának akut súlyosbodását eredményezheti.
Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
4. Lehetséges mellékhatások
Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. A mellékhatások az alábbiakban előfordulási gyakoriságuk szerint vannak felsorolva.
Gyakori mellékhatások (10 ember közül legfeljebb 1-et érinthet)
- szédülés, fejfájás, fáradtság (különösen a terápia kezdetén; ezek a tünetek általában enyhék és gyakran 1‑2 héten belül megszűnnek.)
- végtagi hidegérzés vagy zsibbadás
- alacsony vérnyomás
- gyomor-bélrendszeri panaszok (émelygés, hányás, székrekedés, hasmenés)
Nem gyakori mellékhatások(100 ember közül legfeljebb 1-et érinthet)
- depresszió, alvászavarok
- lassult szívverés (bradikardia), a szív ingerület-átvezetési zavarai (pitvar‑kamrai átvezetési defektusok),
- a szívelégtelenség rosszabbodása a lábak vizenyőjével és/vagy fizikai megerőltetéskor fellépő légszomjjal.
- perifériás keringési zavarokban szenvedő betegeken - beleértve az ujjak és a lábujjak érgörcsét (Raynaud‑szindróma) is - a tünetek súlyosbodását figyelték meg.
- asztmában, illetve légúti szűkülettel járó tüdőbetegségben szenvedő betegek esetén légzési problémák (hörgőgörcs) tapasztalhatók.
- izomgyengeség, izomgörcsök (pl. lábikra görcsök)
- gyengeség
Ritka mellékhatások (1000 ember közül legfeljebb 1-et érinthet)
- ájulás
- rémálmok, hallucinációk
- hallászavarok
- csökkent könnytermelődés (ezt figyelembe kell venni, ha a beteg kontaktlencsét visel)
- szénanátha (rinitisz allergika)
- májgyulladás (hepatitis)
- allergiás bőrreakciók (pl. kipirulás, viszketés, bőrkiütés)
- a nemi teljesítőképesség zavara
- bizonyos vérzsírok (szérum trigliceridszint) és bizonyos májenzim-értékek (szérum transzaminázok: SGOT/ASAT/SGPT/ALAT) emelkedése
Nagyon ritka mellékhatások(10 000 ember közül legfeljebb 1-et érinthet)
- kötőhártya-gyulladás
- hajhullás, a béta-blokkolók kiválthatják vagy súlyosbíthatják a pszoriázist (pikkelysömör), vagy pszoriázis-szerű bőrelváltozást okozhatnak
Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát, gyógyszerészét vagy a gondozását végző egészségügyi szakembert. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
Kapcsolódó kérdések és cikkek
5. Hogyan kell a Bisogammát tárolni?
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó.
Legfeljebb 25°C-on tárolandó.
Kérjük, tárolja ezt a gyógyszert a gyógyszerésztől kapott eredeti csomagolásban.
A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje ezt a gyógyszert.
A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk
Mit tartalmaz a Bisogamma?
- A készítmény hatóanyaga: a bizoprolol-fumarát.
Bisogamma 5 mg filmtabletta:egy filmtabletta 5,00 mg bizoprolol-fumarátot tartalmaz.
Bisogamma 10 mg filmtabletta: egy filmtabletta 10,0 mg bizoprolol-fumarátot tartalmaz.
- Egyéb összetevők:
Bisogamma 5 mg filmtabletta: kroszpovidon, hidegen duzzadó keményítő (kukoricából előállított), mikrokristályos cellulóz, vízmentes kolloid szilícium‑dioxid, magnézium‑sztearát, makrogol 6000, titán‑dioxid (E 171), talkum, sárga vas‑oxid (E 172), hipromellóz.
Bisogamma 10 mg filmtabletta: kroszpovidon, hidegen duzzadó keményítő (kukoricából előállított), mikrokristályos cellulóz, vízmentes kolloid szilícium‑dioxid, magnézium‑sztearát, makrogol 6000, poliszorbát 20, titán‑dioxid (E 171), kalcium‑karbonát, talkum, sárga vas‑oxid (E 172), hipromellóz (HPMC 5), hipromellóz (HPMC 50).
Milyen a Bisogamma külleme és mit tartalmaz a csomagolás?
Bisogamma 5 mg filmtabletta: fakósárga, kerek, mindkét oldalán domború felületű, filmbevonatú tabletta, egyik oldalán felező bemetszéssel. A filmtabletta egyenlő adagokra osztható.
Bisogamma 10 mg filmtabletta: sárga, kerek, egyik oldalán domború felületű, a másikon homorú felületű és mélynyomású felező bemetszéssel ellátott, filmbevonatú tabletta. A filmtabletta egyenlő adagokra osztható.
Csomagolás: 30 db, 50 db és 100 db filmtabletta fehér, átlátszatlan buborékcsomagolásban és dobozban.
Nem feltétlenül mindegyik csomagolás kerül kereskedelmi forgalomba.
Forgalomba hozatali engedély jogosultja:
Wörwag Pharma GmbH & Co. KG
Flugfeld-Allee 24
71034 Böblingen
Németország
Gyártó:
Bisogamma 5 mg filmtabletta:
Artesan Pharma GmbH & Co. KG
Wendlandstr.1.
29439 Lüchow,
Németország
vagy
Wörwag Pharma GmbH & Co. KG
Flugfeld-Allee 24
71034 Böblingen
Németország
vagy
S.C. MAGISTRA C&C S.R.L.
82 A Aurel Vlaicu Bd,
900055 Constanta
Románia
Bisogamma 10 mg filmtabletta:
Mauermann Arzneimittel KG,
Heinrich-Knote-Str. 2
82343 Pöcking
Németország
vagy
Wörwag Pharma GmbH & Co. KG
Flugfeld-Allee 24
71034 Böblingen
Németország
vagy
S.C. MAGISTRA C&C S.R.L.
82 A Aurel Vlaicu Bd,
900055 Constanta
Románia
OGYI-T-9388/01 Bisogamma 5 mg filmtabletta (30 db)
OGYI-T-9388/07 Bisogamma 5 mg filmtabletta (30 db, méretben eltérő, 3×10 db tabletta)
OGYI-T-9388/08 Bisogamma 5 mg filmtabletta (30 db, méretben eltérő, 30 db tabletta)
OGYI-T-9388/02 Bisogamma 5 mg filmtabletta (50 db)
OGYI-T-9388/09 Bisogamma 5 mg filmtabletta (50 db, méretben eltérő)
OGYI-T-9388/03 Bisogamma 5 mg filmtabletta (100 db)
OGYI-T-9388/10 Bisogamma 5 mg filmtabletta (100 db, méretben eltérő)
OGYI-T-9388/04 Bisogamma 10 mg filmtabletta (30 db)
OGYI-T-9388/11 Bisogamma 10 mg filmtabletta (30 db, méretben eltérő)
OGYI-T-9388/05 Bisogamma 10 mg filmtabletta (50 db)
OGYI-T-9388/12 Bisogamma 10 mg filmtabletta (50 db, méretben eltérő)
OGYI-T-9388/06 Bisogamma 10 mg filmtabletta (100 db)
OGYI-T-9388/13 Bisogamma 10 mg filmtabletta (100 db, méretben eltérő)
A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2021. október.