Dr. Plósz János

Dr. Plósz János

belgyógyász, gasztroenterológus
Bemutatkozás:

Nevem Dr. Plósz János, 1975.03.21-én születtem Sárospatakon.

1993-ban felvételt nyertem a Debreceni Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karára. Egyetemi éveim alatt jeles és kitűnő féléveket zártam. 1999. 09. 22-én általános orvosdoktori diplomát szereztem summa cum laude minősítéssel. 

Egyetemi tanulmányaim során érdeklődésemet és vonzalmamat elsősorban a belgyógyászat és egyes szakterületei keltették fel, ezért belgyógyász rezidensi állást pályáztam és kaptam meg a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézetben 1999 novemberében.

2005 májusában belgyógyászatból szakvizsgát tettem, ezt követően gasztroenterológiai szakirányra jelentkeztem.

2007 novemberében gasztroenterológiai szakvizsgát tettem.

Jelenleg immár több mint 20 éve dolgozom a debreceni Kenézy Kórház gasztroenterológiai osztályán, illetve a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campusán található belgyógyászatán.

Magánrendelésem weboldala és elérhetősége: Endomedix Debrecen Gasztroenterológia Központ

Fő tevékenységi köröm a felső és alsó gyomor-bél traktus endoscopos vizsgálata, gyulladásos bélbetegségben, hasnyálmirigy-gyulladásban szenvedők kezelése, gondozása.

Legutóbbi válaszai

Evés, ivás utáni puffadás

Ha vízivás után is jelentkezik a puffadás, akkor annak egy oka lehet, a fokozott levegőnyelés. Ez gyakran előfordulhat, megelőzni csak tudatos odafigyeléssel, lassú evéssel-ivással-beszéddel, az un. üres nyelések kerülésével lehet. A laktózt tartalmazó gyógyszer akkor okozhat panaszt ha laktóz-intolerancia áll fenn (ez független a...

Magas szelénszint

A szelén-mérgezés okozhat gyomor-béltüneteket, de szerintem ez a szérum-szint, illetve a napi 100qu bevitel inkább csak túladagolás, nem mérgezés, szóval elégésges lehet szedés abbahagyása. Visszatérő hasmenést, hasi panaszokat nagyon gyakran okoz a Merckformin, azt is érdemes lehet kihagyni (vagy lecserélni másik készítményre).

Puffadás, haj hullás

A puffadás kapcsán két lehetőség merül fel bennem: az egyik, hogy gyomorprobléma (pl. gyomorhurut) okozta felhasi dyscomfort miatt több levegőt nyel le és ez okozza az állandó haspuffadást (ez étkezés nélkül is megjelenik, magyarázhatja a savcsökkentő melletti panaszenyhülést). A másik lehetőség a vékonybél bakterialis túlnövekedés (SIBO),...

Sibo, hasmenés

Az Enterol mehet nyugodtan. Tasectan kapsz. 3x1 dózisban szintén segíthet. Étrendben a probiotikus jellegű összetevők segíthetik a gyorsabb javulást.

Reflux? Epés Reflux? Komolyabb ?

A panaszt gyomorhurut okozhatja. A savcsökkentő dózisát érdemes csökkenteni (1x40mg-ra, majd másnaponta szedve), bevonószereket szedni (Talcid vagy Gaviscon) és a diétát fokozatosan bővíteni, gyakori, rendszeres, nyugodt, kis étkezéseket tartani. Ha a panasz nem szűnik, érdemes Helicobacter pylori irányába vizsgálódni.