Holter EKG eredménye is jó
Köszönöm eddigi válaszát doktor nő! Meg van a holter ekg erdménye és negatív lett.
Semmilyen panaszom nincs az alacsony pulzusszám miatt. Leírnám a holter ekg erdményt:
A regisztrátumon sem malignus kamrai, sem pitvari ritmuszavar nem volt. Minden napszakban sinus bradycardia, de kóros pausa nem volt. ST eltérés nem interpretálható. 1-1 supraventricularis salve. Vél: sinus bradycardia.
Átvezetést rontó szert nem kapjon. Évente kontroll javasolt.
Doktor nő azt szeretném kérdezni, hogy amikor orvosnál vagyok mindig magas a vérnyomásom, itthol mérem meg tőkételetes. Ma le vittem a házi orvosomnak a leletett és megint 150/90-es volt haza jöttem meg jó. Ezt kell valamivel kezelni?, és ha igen akkor mivel? már 3 napja mérem és a legnagyobb érték 131/59 a legkisebb meg 125/54 volt. Kérem segítsen, hogy mit csináljak.
Azt felejtettem el megkérdezni még, hogy a holter ekg-nál hol van feltüntetve a pulzusszámom?
Van egy ilyen oszlop, hogy HRATE és alatta van egy minimum, avr, maximum oszlop minden óránál mindegyiknél van egy szám. nekem az avr -nél levő szám a pulzusszámom?
Ön szerint nekem akkor 44-55-ös nyugalmi pulzusszám normális?
WEBBeteg Szakértő válasza pulzusszám témában
Kedves Attila! Most már tényleg nyugodjon meg, a Holter is rendben volt, a lassú pulzussal nincs teendő. A prolapsus miatt egyébként is évenkénti kontroll javasolt, így a pulzust is lehet ellenőrizni. Többféle Holter készülék és értékelőprogram van használatban, a HRATE a frekvenciát jelöli, a min. az adott órán belüli legalacsonyabb, a max. a legmagasabb, az avr az átlag lehet, de ezeket az értékeket torzíthatja az EKG-val rögzített "zaj", mozgásból adódó műtermék is - ezeket az értékelést végző orvos igyekszik kiszűrni., Ami a vérnyomást illeti, Önnek fehérköpeny-hypertoniája van, vagyis a rendelőben jelentkező stresszhelyzet miatt megemelkedik a vérnyomás. A terheléses EKG során jelentkező vérnyomáskiugrás és a fehérköpeny-jelenség miatt a későbbiekben nagyobb valószínűséggel jelentkezik magasvérnyomás, ezért már most érdemes odafigyelni az életmódbeli tényezőkre (sófogyasztás, diéta, megfelelő testsúly, azt hiszem, a testmozgásra nem kell külön kitérnem). Üdvözlettel.
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.