Cukorbetegségre hajlamosít a szundikálás?

Medipress
megjelent:

Az elemzés szerint valószínűtlen, hogy a cukorbetegség okoz nappali álmosságot, inkább a szundikálás emeli a cukorbetegség kockázatát.

A Sleep folyóirat március 1-jei számában megjelent tanulmány szerint, a gyakori szundikálás kapcsolatba hozható a 2-es típusú cukorbetegség emelkedő előfordulásával, és az idősebb kínai populációban rontotta a glukóz anyagcserét is.

A 2-es típusú cukorbetegség előfordulása 36%-kal magasabb volt azokban a résztvevőkben, akik heti 4-6 alkalommal számoltak be szundikálásról, és 28% magasabb volt azokban, akik minden nap szundítanak.

Hasonló volt a kapcsolat a szundikálás és a cukor-anyagcsere között. Az elemzés szerint valószínűtlen, hogy a cukorbetegség okoz nappali álmosságot, inkább a szundikálás emeli a cukorbetegség kockázatát.

Kínában a délutáni csendespihenő minden életkorban elfogadott norma, míg a nyugati társadalmakban kevéssé gyakori, gyakran nem tervezett módon történik, amit befolyásol az öregség, az egészségi állapot, vagy az éjszakai panaszok.

Az elemzést Dr. Neil Thomas és a Birminghami Egyetem munkacsoportja végezte el, a Guangzhou 12-es Számú Kórházzal közreműködésben. A tanulmányban 19 567, 50 és 93 év közötti egyén vett részt, ennek közel kétharmada nő volt.

A résztvevők az életmódbeli szokásaikat, valamint egészségi állapotukat célzó kérdőívet töltöttek ki, ezt követte a fizikális vizsgálat A leírt eredményekre statisztikai kockázatelemzési módszerek segítségével jutottak.

2-es típusú cukorbetegség
A 2-es típusú cukorbetegség alapja leggyakrabban az, hogy a szervezet által termelt inzulin nem tudja vércukorszint-csökkentő hatását megfelelő mértékben kifejteni. Ez általában a 30. életév után alakul ki arra genetikailag hajlamos és nem megfelelő életmódot folytató egyéneknél. A 2-es típusú cukorbetegség és tünetei

Medipress

Cikkajánló

Az alvászavar és típusai

Dr. Dinya Zoltán, pszichiáter
Alvás
Az alvás alapvető létszükséglet a szervezet - az idegrendszer, immunrendszer, hormonháztartás és minden szerv - számára a regenerálódáshoz, szerepe mind mennyiségi, mind minőségi szempontból meghatározó. Elengedhetetlen a megfelelő szellemi és fizikai tevékenység végzéséhez.

Segítség

Orvos válaszol

orvos válaszol piktogram
Dr. Szanyi Andrea

Dr. Szanyi Andrea

Belgyógyász, háziorvos, geriáter

Orvoskereső

orvoskereső piktogram
Dr. Borus Hajnal

Dr. Borus Hajnal

Belgyógyász, Diabetológus

Budapest