Sportsérülések a kosárlabdában
A kosárlabdázóknak leginkább végtagsérüléssel kell szembe nézniük. Az ízületek és az izmok állandó megterhelése komoly sérülésekhez is vezethet.
Egy helytelen edzésterv gyakorlása vagy a pihenés hiánya számos káros következménnyel járhat a kosárlabdázók számára is.
Kosárlabdázók tipikus sérülései
A hirtelen erőhatásból, irányváltásból származó sérülések közül nagyon gyakoriak az ujjtörések, a ficamok, rándulások, különösen a bokaficam és a csuklórándulás. A csapattársak sokszor szorulnak orvosi ellátásra az Achilles-ín gyulladása vagy szakadása miatt is. A kosarasoknak különösen érzékeny testrésze a váll és a térd. A vállban a rotátorköpeny gyulladása miatt kell általában szüneteltetni a játékot, míg a térdben a húzódás, valamint a keresztszalag sérülése jellemző. Tipikus a meniszkuszok sérülése is, amelyek a térdízületekben található C-alakú porcok.
A sérülések többsége elkerülhető a kosárlabdázáshoz alkalmas cipő viselésével, amely nem csúszik a pályán. A védőfelszerelés mellett az egyéni és a játékos társak biztonsága érdekében különösen fontos a megfelelő technika alkalmazása, valamint a játékszabályok betartása.
(WEBBeteg - Nagy Attila, fordító, fordító; lektorálta: Dr. Veress Dóra, általános orvos)