Néhány perc sport jobb kedvre derít

szerző: Bak Marianna, biológus szakfordító - WEBBeteg
frissítve:

Ha egy rossz nap után gyors felüdülést keresünk, sportoljunk! Amerikai kutatók szerint elég napi néhány perc sport, hogy jobb kedvre derüljünk!

sportolok
Sport és egészség a WEBBetegen

A 18 és 25 év közötti fiatalok gyakran élnek meg érzelmi mélységeket és magasságokat, illetve gyakran hullámzanak az érzelmeik. A Penn State Egyetem munkatársai és a kutatást vezető Jaclyn Maher ezért választottak felmérésükhöz ebből a korosztályból 253 alanyt, akiket 8 napon, illetve 2 héten keresztül követtek figyelemmel.

Lássuk az eredményeket!

„Eredményeink azt mutatják, hogy az emberek elégedettsége közvetlenül összefügg a napi sportos aktivitásukkal.” – foglalja össze Maher. Ez a hatás nemtől, személyiségtől és BMI-től függetlenül érvényesül.

Ez még nem is olyan meglepő, mivel korábbi tanulmányok is igazolták a sport pozitív pszichés hatását, illetve szerepét a stresszkezelésben. A mostani kutatás újdonsága az a felfedezés, hogy már napi néhány perc sporttal is jelentős javulás érhető el.

„Azt ajánljuk az embereknek, hogy ha szeretnék javítani általános hangulatukat, egy kicsivel többet és keményebben eddzenek.” – mondja a kutató. Az általános jobb közérzet érdekében érdemes jobb irányba változtatni életmódunkon.

A rendszeres sport jót tesz a szívnek és az érrendszernek, erősíti az izmokat és a csontokat és segít megszabadulni a zsírpárnáktól, javítja a vérzsírszintet, illetve szerepe van az olyan betegségek megelőzésében, amilyen a diabétesz, a csontritkulás és a rák.

Fontos hangsúlyozni, hogy a kutatás és annak eredményei a sport enyhébb stressz és enyhébb rossz hangulat leküzdésében betöltött szerepére vonatkoznak. A sport nem gyógyítja a depressziót és a pszichés betegségeket. Ám a megfelelő orvosi kezelés és pszichoterápia támogatását szolgálhatja az egészséges életmód kialakítása és folytatása is, melynek része a rendszeres testmozgás is.

Tovább

WEBBeteg.hu logó Forrás: WEBBeteg
Bak Marianna, biológus szakfordító; NetDoktor.de

Cikkajánló

A folsavhiány
A folsavhiány

Természetes folsavforrások.

Torokfájás
Torokfájás

Jó-e a csípős paprika ellene?

WEBBeteg - Dr. Kőműves Anikó, szakgyógyszerész, orvos- és egészségtudományi szakfordító
WEBBeteg - Sándor Judit, erőnléti és korrektív tréner
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító

Segítség

Orvos válaszol

orvos válaszol piktogram
Dr. Puskás Réka

Dr. Puskás Réka

Reumatológus, manuálterapeuta

Orvoskereső

orvoskereső piktogram
Dr. Sztancsik Ilona

Dr. Sztancsik Ilona

Kardiológus, Sportorvos, Aneszteziológus

Budapest