Milyen a jó zsírégető edzésterv? - A szakértő válaszol

WEBBeteg
megjelent:

Az erősítő gyakorlatoktól ugyanúgy lehet fogyni, mint az aerobik ugrálós mozgásoktól? Ha zsírt akarok égetni, akkor a kardios gyakorlatok a jók? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.

Kedves Kérdező!

Az úgynevezett erősítő gyakorlatok – mint ahogyan nevükben is benne foglaltatik – izmaink erősítésére, illetve izomtömegünk megóvására alkalmasak, zsírégető hatásuk elhanyagolható.

Mire utal a pulzusszám?

A pulzus vizsgálata az egyik legrégebben alkalmazott orvos-diagnosztikai módszer.
Hogyan érdemes mérni a pulzust? >>

Zsírégetésre legalkalmasabbak az aerob típusú gyakorlatok: tempós séta, kerékpározás stb.

Az aerob edzésnél a kardió (pl. futás) intenzívebb, de ez szintén jó megoldás lehet, mindössze annyi a veszélye, hogy ilyenkor nagyobb mértékben fogyunk izomból, mint aerob edzést végezve.

Edzésterv és diéta

Zsírégetéshez legalkalmasabb ezek kombinálása, tehát például heti 5 napos edzésterv esetén végezzünk két súlyzós és három aerob vagy kardió edzést a héten. Ne tegye ugyanarra a napra őket, mindig csak az egyiket végezze aznap.

Az izomláz - pihentessük vagy dolgozzunk rá?

Vajon nem ártunk-e szervezetünknek az izomlázat okozó erőteljes fizikai terheléssel.
Az izomláz - pihentessük vagy dolgozzunk rá?>>

Fogyni nem maguktól a gyakorlatoktól lehet, a diéta komplex dolog, ügyelni kell a megfelelő (napi legalább 5-szöri) táplálkozásra , hogy ne éhezzen a szervezetünk, és ne raktározzon.

Egyáltalán ne fogyasszunk egyszerű szénhidrátokat (cukrozott dolgok, pékáruk) és telített zsírokat sem. A rost- és folyadékbevitelre fokozottan ügyeljünk ilyenkor. Legjobb rostforrásaink a zöldségek és a zab. Testtömegtől függően napi 3-5 liter víz fogyasztása ajánlott.

Teniszkönyök, golfkönyök - Hogy kerülje el?

Ha a csukló befelé hajlításában szerepet játszó izmok vannak túlerőltetve, golfkönyökről beszélünk, hiszen leggyakrabban e sportág művelői között fordul elő a kórkép, bár az érintettek mintegy fele nem golfozik, és mást sem sportol.

Golfkönyök fennállása esetén a könyök belső felszíne nyomásérzékeny, a kézfej behajlítása nagyfokú fájdalommal jár, és súlyos esetben a fájdalom nyugalomban sem szűnik. A beteg nem tudja megfogni a tárgyakat, minden kiesik a kezéből. Akkor, ha az alkar feszítő izmai voltak kitéve a túlzott igénybevételnek, teniszkönyök alakul ki. A könyök külső felszíne az érintett izomzat tapadási helyén fájdalmas, gyulladt.

A teniszkönyök jóval gyakoribb, mint a golfkönyök, az emberek körülbelül 2-3 százalékát érinti életük során. Elsősorban középkorú nőknél gyakori. Ha teniszkönyöke van a betegnek, akkor a könyök, a kéz és az ujjak hátrafelé feszítésekor nagyon erős fájdalmat érez. Nehézséget okoz a tárgyak megfogása, a kézfogás, még egy üveg kinyitása is. Érdekesség, hogy mindkét kórkép elsősorban megerőltető sportot űzők között lép fel, a nehéz fizikai munkát végzőkön azonban csak igen ritkán.
Teniszkönyök, golfkönyök - Hogy kerülje el? - Praktikus tanácsok a WEBBetegen >>

(WEBBeteg szerkesztőség)

Cikkajánló

Alström-szindróma
Alström-szindróma

Miről ismerhető fel ez a betegség?

Megfázás
Megfázás

A legjobb a megfázás ellen a megelőzés.

WEBBeteg - Dr. Szabó Zsuzsanna, háziorvos, pszichoterapeuta
WEBBeteg - Sándor Judit, erőnléti és korrektív tréner
WEBBeteg - Kósa-Boda Veronika, újságíró
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító

Segítség

Orvos válaszol

orvos válaszol piktogram
Dr. Puskás Réka

Dr. Puskás Réka

Reumatológus, manuálterapeuta

Orvoskereső

orvoskereső piktogram
Dr. Sztancsik Ilona

Dr. Sztancsik Ilona

Kardiológus, Sportorvos, Aneszteziológus

Budapest