Stressz és betegség - A betegség stresszel jár

szerző: Cs. K., fordító - WEBBeteg
lektorálta: Dr. Veress Dóra, általános orvos frissítve:

Sok elhúzódó betegséggel ellentétben a megfázásból és az influenzából általában egy-két hét alatt fel lehet épülni. Mindez azonban nem jelenti azt, hogy ez az időszak ne lenne stresszes.

Hogyan kezelheti az olyan betegségekkel járó stresszt, mint a megfázás, az influenza, vagy a torokfájás? Cikkünkből megtudhatja.

Tervezzen előre!

Soha nem tudhatja, mikor dönti le a lábáról egy megfázás, ezért mindig legyen otthon a megfázás kezelésére szolgáló olyan alap gyógyszerekből, mint a láz- és fájdalomcsillapító, az orrspray, vagy a torokfájás elleni tabletta.

Fektessen be egy párásítóba, különösen, ha kisgyermeke van!

A párásító készülék nagyszerű eszköz, ha légúti fertőzésről van szó. Segít nedvesen tartani a légutakat és az orrnyálkahártyát, ezáltal könnyebbé teszi a légzést.

Legyen vészterve!

Amennyiben nincsenek segíteni tudó családtagok a közelében, szervezzen be egy barátot vagy egy bébiszittert, akire számíthat a gyerekek felügyeletében, ha Ön lebetegszik. Higgye el, nehéz az ágyból a gyerekekre vigyázni!

Pihenjen, ha szüksége van rá!

A legtöbben akkor sem lassítanak, amikor betegek. Maradjon otthon pár napig, de ne az elmaradt házimunkákat próbálja bepótolni, ne a takarítással és a főzéssel foglalkozzon, hanem amennyi időt csak lehet, töltsön pihenéssel! Így sokkal gyorsabban meggyógyul, és hatékonyabban fog haladni a munkával, ha már jobban érzi magát.

Amennyiben megfogadja a tanácsainkat, sokkal kevesebb stressz fogja érni, ha megbetegszik. A megfázás vagy az influenza mellett az utolsó dolog, amire szüksége lenne, az ebből adódó stressz. Persze mindezt a stresszt inkább előzze meg védőoltással.

WEBBeteg logó
Forrás: WEBBeteg
Cs. K., fordító
Lektorálta: Dr. Veress Dóra, általános orvos

Cikkajánló

Hogyan rombol a mindennapi stressz?

Dr. Borsi-Lieber Katalin
Stressz
A stressz különböző ingerek hatására az emberi szervezetben bekövetkező válaszreakció. A stresszbetegséget napjaink népbetegségének tartják, azonban már évezredekkel ezelőtt is ismert volt. Ilyen válaszreakciók alakultak ki őseink mindennapjaiban az élelem megszerzése kapcsán előforduló veszélyhelyzetek esetén.
Kenőcs, krém, gél
Kenőcs, krém, gél

Mit is kenünk magunkra és melyik mire jó?

Napszaki ritmus és depresszió
Napszaki ritmus és depresszió

Ok-okozat?

Fül-orr-gége Központ - Dr. Augusztinovicz Monika, fül-orr-gégész
WEBBeteg - Dr. Kőműves Anikó, szakgyógyszerész, orvos- és egészségtudományi szakfordító
WEBBeteg - Dr. Pászthory Erzsébet, gasztroenterológus, belgyógyász
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító
WEBBeteg - Dr. Szabó Zsuzsanna, háziorvos, pszichoterapeuta

Segítség

Orvos válaszol

orvos válaszol piktogram
Dr. Pálvölgyi Rita

Dr. Pálvölgyi Rita

Pszichiáter, pszichoterapeuta

Orvoskereső

orvoskereső piktogram
Dr. Nagy Tamás Gergely

Dr. Nagy Tamás Gergely

Pszichoterapeuta, Neurológus

Budapest