Rosszullét
Drága Csuth Doktornő!
Az a legközelebb ismét nagyon hamar elérkezett.
Vegyük azt, hogy nincs fény, derítve egyetlen betegségre sem (depresszió, pánikbetegség...) a hypertoniát kivéve. Adott a kezeléshez kapcsolódó 3 gyógyszer. 1 ACE gátlóval kombinált vérnyomáscsökkentő (Covetex AS), béta- receptor blokkoló (Bisoprolol), egy központi hatású antiadrenerg szer (Cynt). Adott még a legszörnyűbb tény, a gyakori rosszullét. Tehát a probléma a következő: gyakran, napszaktól függetlenül, de általában reggel (ébredés után, indulás előtt) illetve délelőtt jelentkezik a bizonyos "rosszullét", amely nehezen körülhatárolható. Bizonytalanság (mozgásban), szédülés, zavaros látás, eszméletvesztés nélküli ájulásérzés, enyhe remegés, verejtékezés, mellkasi nyomás jelentkezik. Olyan, mintha vmi húzná hátrafelé a fejem. Rossz közérzet társul mindehez. Elég hamar múlik ásványvíz és negró cukorka segítségével (mindez már útközben).
Tudna nekem segíteni ebben is, hogy mi lehet mindennek az oka? Szörnyű ézrés ezen átesni, illetve a félelem is iszonyatos, hogy ilyenkor mi is történik velem.
Köszönettel és Tisztelettel: István
Dr. Csuth Ágnes válasza rosszullét témában
Kedves István! Mi újság a vércukorral? Vérnyomásmérő és vércukormérő van otthon? Ilyenkor jó lenne tudni ezeket az. ún. vitális paramétereket, mint vérnyomás, pulzus, vércukor, sokszor ezek eltérése és spontán rendeződése okoz hasonló tüneteket. A pánikszindrómát egyébként nagyon komolyan kell venni, egy nagy "színész" ez a betegség, gyakorlatilag számos belgyógyászati betegséget tud valamilyen szinten utánozni. A pánikszindróma miatt milyen kezelést kap? Ha a szervi eredet nem igazolódik a rosszullét mögött, akkor el kellene gondolkodni azon, hogy a pszichiátriai gyógyszerelést meg kell változtatni.Üdvözlettel.
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.