Arcüreggyulladás kezelésének modja kisgyereknél?
Tisztelt Doktor Nő/Úr!
2 és fél éves kislányomnak (14 kg) elhúzódó náthája van. 2009., december elején kezdődött 1 hétig aztán 3 nap szünet és újra. (Azóta is tart.) Ezalatt az idő alatt hányás miatt kórházban volt 4 napot, ahol a 2. napon bekruppolt, ez állítólag gyógyult már.
A tünetei: köhögés, ami a nyákoldó miatt hurutos, néha annyira erölködik, hogy felköhögje a slájmot, hogy hány is, de ez olyan 2 naponta egyszer fordul már csak elő. Az elején láza is volt 4-5 napig, ez mára már nincs, de általában 37 közeli a hőmérséklete. Nagyon nyügös többször fájlalja a gyomrát, kb. a gyomorszáj környékét. (gluténmentes diétán van, gluténérzékenység gyanúja miatt, IgA szintje alacsonyabb a kelleténél, ami miatt azt mondták érzékenyebb a felső légúti betegségekre.) Az orrváladéka valamelyest csökkent, átlátszós, fehér. Sárga, ill. zöld ezideáig egyszersem volt!
A gyógyszerei: Ambrobene1, 5ml-Natrium chl. 3ml porlasztóval inhalálás napi háromszor, infralámpázás ha sikerül napi háromszor, Fenistil cseppek 3x11 csepp, Kádár féle orrspray - ez egy enyhe antibiotikumos orrspray, Kalcium pezsgőtabletta 2xfél. A szoba párásítása hideg párásítóval.
A mai napon voltunk arcüreg ill. tüdő röntgenen. A tüdőkben kóros árnyék nem látható. Mk. arcüregben kifejezett nyh. hyperplasia van. A gyerekorvosunk azt mondta folytassuk a fenti gyógyszereit és kedden menjünk vissza, ill. ha valamilyen változást észlelünk.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet kezelni ebben a korban az arcüreggyulladást? Mit tegyek, hogy ne kelljen esetleg műteni (bár ezt nem mondta a doktor, hogy lenne erről szó)? Kérem írjon valamit a kezeléséről, Ön szerint elegendő-e, ill., hogyan segíthetném még a gyógyulását a kislányomnak? Van-e valamilyen módszer vagy homeopátia, amit nála is alkalmazhatnék?
Várom mielöbbi válaszát, köszönettel: Gabi.
Dr. Kocsis István válasza arcüreggyulladás témában
Az arcüreggyulladás kezelésére, láztalanság esetén az eddi beállított kezelés elegendő (nyákoldó, fenistil, kálcium, orrspray, párásítás és infralámpa). A levgőn, szabadban való mozgás, séta akkor is fontos, ha kicsit hurutos. Sokat legyenek szabadban, megfelelő ruházatban, az évszaknak megfelelő szabadtéri játékok elősegítik a gyógyulását. A gyógyteákkal, homeopátiás készítményekkel óvatosan bánjon, mindig vegyék figyelembe, hogy a gyermek nem kis felnőtt! Az adagolásnál nem csak a testsúly számít! Ugyanakkor a kamilla, hársfa, menta teák kedvező hatásáról sokan vallanak. Nem említi, hogy otthon vannak-e még, vagy már jár a gyermek közösségbe? Ez fontos lehet. Az is, hogy az éjszakai nyugalmát ez aköhögés mennyire zavarja? Éjjel is köhög-e? Szájlégző-e? Horkol-e? Mindezek jelentősséggel bírnak a lehetséges okok, és megfelelő kezelés szempontjából is.
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.