Üvegtesti homályokat, hogy lehetne csökkenteni?
Tisztelt Dr nő / Dr úr!
23 éves leszek júliusban. A következő problémámban szeretnék segítséget kérni. 2008 márciusában mindkét szemem teli lett üvegtesti homályokkal, erre én jöttem rá itt ezen a honlapon, a helyi szemorvosok nem hitték el, bolondnak néztek sajnos. Mai napig ha bemegyek hozzájuk jóformán kizavarnak, hogy ezzel ne tartsam fel őket: (.
De engem nagyon zavarnak a homályok: önbizalmam elment tőle, lehangolt vagyok fáradékony a szemem, nem bírok tanulni egyáltalán.
Nagyon stresszes életet élek, Frontint szedek több, mint 1 éve. Egyre több és egyre nagyobbak ezek az úszó, hosszú foltok a szememben, és nagyon zavarnak bármiféle tevékenységben. Idén kellene államvizsgáznom, de sorra bukok meg mindenből, mert képtelen vagyok így tanulni, nagyon zavar az olvasásban és a fejem is megfájdul tőle.
Kérem Doktornő , nincs erre valami orvosság, szemcsepp vagy vitamin, ami csökkentené vagy legalább megakadályozna a szaporodásukat a szememben?
Milyen vitamint javasolna, és milyen életmódot éljek, hogy ne legyen roszabb a szemem? Bácskiskun megyében van olyan komolyabb szemészet ahol ezt alaposabban kitudnák vizsgálni? Nagyon félek, hogy súlyosbodni fog vagy megvakulok. Olvastam, hogy nem jó a fizikai munka az üvegtesti homályosoknak.
Szeretném megkérdezni, hogy sok fiatal betegről hallott ilyen ügyben?
Köszönöm előre is a válaszát! Nagyon köszönöm.
WEBBeteg szakértő válasza üvegtesti homály témában
Tisztelt kérdező! Az üvegtesti homályok az üvegtest természetes öregedési folyamatának a része. Egyénenként változik a mennyiségük és a sűrűségük, valamint az is, hogy mely életkorban jelentkeznek. Viszonylag gyakori a 20-as évek tájékán is a megjelenésük. Azok körében, akik sok közeli munkát végeznek, sokat olvasnak, számítógépes munkát végeznek, a homály hamarabb feltűnik, hamarabb válik zavaróvá. Konkrét oki terápia igazán nem ismert - bő folyadék fogyasztás, vitaminok, nyomelemek fogyasztása (lutein, zeaxantin, feketeáfonya-kivonat, C-vitamin), testmozgás stb. lassíthatja a folyamatot. Műtéttel lehet még eltávolítani, de a műtét igen kockázatos, mérlegelni kell a rizikót. A fizikai munka olyan értelembe függ össze az üvegtesti homályokkal, hogy azoknál, akiknél az üvegtest elfolyósodik, nagyobb esély van az ideghártya leválására. Érdemes a szemészeti vizsgálat során az ideghártya széli részeit, a perifériát átnézni degeneratiot, elvékonyodást stb. keresve, amik hajlamosíthatnak az ideghártya leválására. Ezek lézeres kezeléssel megoldhatóak.
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.