Szem problémák
Tisztelt Doktor Úr/Hölgy!
A problémám az, hogy pár napja/másfél hete/homályosabban látok és nehezen fókuszál a szemem idö kell, hogy a nézett tárgy körvonalai ki élesedjenek. Plusz a régi foglalkozásomból adodóan, ami karosszérialakatos volt vannak beégett foltok a szememben a hegesztéstöl, ami eddig nem zavart. Elkezdtem test épiteni és elkezdtem szedni egy, aminosav készitményt, aminek testtömeg növelö hatása van úgy, hogy növényi anyagokkal a növekedési hormon kibocsátását serkenti.
Összetétele:
kaloria 3, 2g 6%
fehérje 0g
Szénhidrát 0g
Zsir 160mg
inositol 28mg
niacin 4mg 20%
riboflavin 800yg 48%
b6 vitamin 160yg 8%
folsav 104yg 26%
thiamin 80yg
para-aminobenzoic sav 52yg
b12 vitamin 48yg 800%
biotin 20yg 6%
Napi adag 2-4 tabletta 2 részre elosztva étkezés után. Okozhat-e ez ilyen problémákat? Három napig szedtem, az elöirt adagolást és megilyedtem a tünetektöl. Abba hagytam másfél hete, de a probléma nem múlt el. Mellette szedtem multivitamint, tömegnövelöt, ami nagyrészt szénhidrát/fruktoz, glukoz/ napi 30gramm. Kérem a véleményét mitöl lehett a szem problémám? Mit javasol? Abbahagytam a gyúrást is.Kérem segitsen. Köszönetel: Pintér Jenő.
Dr. Csuth Ágnes válasza látászavar témában
Tisztelt kérdező! Az egészséges testmozgást, megfelelő mértékű erősítés kedvezően hat a szem egészségére. A különböző táplálék kiegészítők, hormonális hatású készítményekkel és ezek kombinációjával ugyanakkor óvatosan kell bánni. Bizonyos vitaminok nagyobb, mennyiségű bevitele befolyásolja a külső és belső szemizmok működését (egyéb szemészeti elváltozásokon túl). Ez megnyilvánulhat kettőslátásban, szemtekerezgésben, átmeneti rövidlátásban, alkalmazkodási - fókuszálási képtelenségben stb. A zsírban oldódó vitaminok kiürülése elhúzódó is lehet, emiatt a tapasztalt tünetek megszűnése is csak fokozatos. Ezen túl a szemlencse víztartalma is változhat, ami rugalmatlanságánál fogva nehezíti az alkalmazkodást. Mindezektől függetlenül az is elképzelhető, hogy a szemészeti tünetek ezektől a szerektől függetlenül alakultak ki. 1-2 hónap kihagyás után - ha még továbbra is fennállnak a tünetek - szemészeti vizsgálat javasolt: szükség van-e szemüvegre, milyen állapotban van a szaruhártya, szemlencse stb.
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.