A leggyakoribb sportsérülések: Mit kell tudni róluk?
Izomhúzódás, csonttörés, egyéb sérülések: a sport egészségtelen is lehet, az örömöt gyorsan felválthatja a fájdalom. A sérülésveszély nem egyforma mértékben áll fenn a különböző sportágaknál, ilyen szempontból a csapatsportok a legkockázatosabbak a gyakori testi kontaktus miatt.
Magyarországon a sportbalesetek száma évről-évre nő, nagyrészük a labdajátékok során (futballban, a kézilabdában és a röplabdában) következik be, de előkelő helyen áll a síelés is, csakúgy, mint a küzdősportok. Az élsportolók sokszor komoly sportsérüléseket kockáztatnak meg a jobb eredmény reményében.
A versenysportolókkal szembeni egyre növekvő elvárások miatt gyarapodik a sportsérülések, balesetek száma, holott ezek jelentős része megfelelő felkészüléssel, körültekintéssel megelőzhető lenne.
Mik a leggyakoribb sérülések?
A rendszeres testmozgás az egészséges életmód része, de sportágtól függően vitathatatlanul kisebb-nagyobb kockázattal is jár. A leggyakoribb akut sportsérülések közé tartozik a bokaficam, a combizom rándulása, illetve az izomszakadások.
A túlzott megerőltetésből, tartós terhelésből is adódhatnak komoly, krónikus sérülések, például fáradásos csonttörés, ízületi kopás, krónikus térdfájdalom, sarokfájdalom, stb.
Mit tegyünk, ha megtörtént a baj? Mikor kell orvoshoz fordulni? Meddig fog tartani a kényszerpihenő? Összegyűjtöttük a leggyakrabban előforduló sportsérüléseket, így minden kérdésre választ kaphat.
Cikksorozatunkból kiderül, mely sérülések milyen sportágakban fordulnak elő a leggyakrabban, milyen tünetekkel járnak, és hogyan kezelhetők.
A téma cikkei |
22/1 A leggyakoribb sportsérülések |
(WEBBeteg)