Glükozamin-szlufát, vagy glükozamin-glikán?
Kedves Webbeteg!
Porc kopással küszködök és a következő kérdésem lenne ezzel kapcsoaltban.
Azt olvastam, hogy van olyan, hogy glükozamin-szlufát és glükozamin-glikán. Ezeket arra jók, hogy valamilyen szinten regenerálják és óvják a porcokat.
Illetve azt hallottam, ,hogy a szulfát az mesterségesen előállított, ezért nem szívódik fel rendesen és ezért különböző cuccokat tesznek mellé az ezt tartalmazó készítményekben, melyek segítik a felszívódását, viszont ez annyita megterheli az epét, vagy vesét, vagyi tudomisénmit, hogy ezért 3 hónap után pihentetni kell a szervezetet, hogy túléljük a kúrát.
Viszont a glikán elvileg meg olyan, hogy az természetes és nem művien előállított, ezért könnyebben és jobban felszívódik, mint a másik és nem veszi úgy igénybe a szervezetet.
Illetve azt is hallottam, hogy a vény nélkül kapható ilyen jellegű készítmények nem jók semmire, csak a vényre kaphatóak. Viszont ahogy utána néztem, mind a kettőben ugyanazok a hatóanyagok vannak.
Kérdésem tehát a következő:
A glükozamin szulfát, vagy glükozamin glikán a jobb és miért? Illetve, a vényre kapható, vagy nem vényre kapható ilyen jellegű készítmény és miért?
Válaszát előre is köszönöm!
WEBBeteg Szakértő válasza glükózamin témában
Tisztelt Kérdező! A glukózaminoglikán egy összefoglaló név, ennek több szubsztituált változata is van, pl. a glukózaminszulfát. Ez utóbbi a legkönnyebben felszívódó forma egyébként. Nem ismerem az egyes összetevők farmakokinetikáját ilyen mélyrehatóan, így nem tudom megmondani, hogy melyik készítmény a jobb. Valójában a recept nélkül kapható készítmények is hasonló összetevőkkel rendelkeznek, mint a receptre kaphatóak, csak a hatóanyagtartalomban van általában különbség. Üdvözlettel.
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.