DUROGESIC transzdermalis tapasz
betegtájékoztató
1. Milyen típusú gyógyszer a Durogesic és milyen betegségek esetén alkalmazható?
A Durogesic erős fájdalomcsillapító, mely csak tartós és erős fájdalmak enyhítésére használható. Hatóanyaga a fentanil, ami a tapaszból a bőrön keresztül a szervezetbe jut.
DUROGESIC transzdermalis tapasz GYÓGYSZERINFÓK
Hatóanyag
fentanyl
Janssen-Cilag
V (KP)
Kiszerelések
- 100 µg/óra (5x)
- 12 µg/óra (5x)
- 25 µg/óra (5x)
- 50 µg/óra (5x)
- 75 µg/óra (5x)
Betegtájékoztató tartalom
2. Tudnivalók a Durogesic alkalmazása előtt
Ne alkalmazza a Durogesic-et
- ha allergiás a fentanilra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,
- sebészeti beavatkozást követő vagy heveny fájdalom csillapítására,
- a légzés súlyos lelassulása és felületessé válása (súlyos légzésdepresszió) esetén.
Figyelmeztetések és óvintézkedések
FIGYELMEZTETÉS:
A Durogesic transzdermális tapasz olyan gyógyszer, amely életveszélyes lehet gyermekek számára.
Ez vonatkozik a használt transzdermális tapaszokra is.
Tartsa szem előtt, hogy e gyógyszer kinézete felkeltheti a gyermekek érdeklődését.
A Durogesic transzdermális tapasz életveszélyes mellékhatásokat okozhat olyan személyeknél, akik nem használnak rendszeresen orvos által felírt opioid gyógyszereket.
Véletlen tapasz áthelyeződésekor azonnal távolítsa el a tapaszt, a tapaszt nem viselő bőréről!
A Durogesic tapaszt nem szabad szétvágni. Szétvált, elvágott vagy bármilyen módon sérült tapaszt nem szabad felhasználni.
A Durogesic alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
A Durogesic fokozott elővigyázatossággal alkalmazható, ha az alább felsorolt betegségek bármelyikében szenved:
- tüdőbetegségek vagy légzési nehézség,
- szívbetegségek,
- korlátozott máj- vagy veseműködés,
- fokozott koponyaűri nyomás, agydaganat,
- tartós székrekedés
- miaszténia grávisz (az izmok fáradékonyságát és gyengeségét okozó betegség).
Ilyen esetben feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, mert a Durogesic tapaszt csak fokozott ellenőrzés mellett szabad alkalmaznia.
Ha Ön súlyos beteg, nagyon sovány vagy időskorú, akkor érzékenyebben reagálhat a Durogesic hatásaira.
Ha a Durogesic alkalmazása alatt láz lép fel, értesítse kezelőorvosát, mivel a láz befolyásolhatja a hatóanyag felszabadulását és a bőrön keresztül történő felszívódását.
Az egyéb erős fájdalomcsillapítókhoz hasonlóan a Durogesic tapasz is néhány esetben szokatlan álmosságot, a légzés lelassulását vagy gyengülését okozhatja. Ha a Durogesic a beteg légzését túlságosan lelassítja vagy gyengíti, a tapaszt azonnal el kell távolítani és a kezelőorvost értesíteni. A kezelőorvos megérkezéséig a beteget ébren kell tartani beszéddel, mozgatással vagy időnkénti felrázással.
Feltétlenül tájékoztassa orvosát, ha Ön alkohol, gyógyszer vagy kábítószer függőségben szenvedett korábban.
Egyéb gyógyszerek és a Durogesic
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.
A Durogesic tapaszt nem szabad együtt használni a depresszió kezelésére szolgáló bizonyos készítményekkel, az úgynevezett MAO gátlókkal.
Szigorú megfigyelés és/vagy az adag módosítása válhat szükségessé, ha a Durogesic tapaszt az alábbiakban felsorolt hatóanyagokat tartalmazó gyógyszerekkel kombinációban alkalmazzák:
- bizonyos az AIDS kezelésére szolgáló proteáz (fehérjebontó-enzim) gátlók (mint például ritonavir és nelfinavir);
- bizonyos, fertőzések kezelésére alkalmazott antibiotikumok (mint például klaritromicin, troleandomicin és rifampicin);
- gombás fertőzések kezelésére szolgáló bizonyos gyógyszerek (mint például ketokonazol és itrakonazol);
- bizonyos, szívre és érrendszerre ható gyógyszerek (például bizonyos kalcium-csatorna gátlók, mint verapamil és diltiazem);
- szabálytalan szívműködés kezelésére szolgáló bizonyos gyógyszerek (mint például amiodaron);
- bizonyos, a depresszió kezelésére szolgáló gyógyszerek (mint például nefazodon);
- bizonyos, görcsös állapotok kezelésére szolgáló gyógyszerek (mint például karbamazepin, fenobarbitál és fenitoin);
- ha olyan gyógyszereket szed, amelyek a reakcióit csökkentik (nyugtatók, altatószerek, izomlazítók, egyes allergiaellenes gyógyszerek stb.), tájékoztassa kezelőorvosát. Ezeket a gyógyszereket csak az előírásnak megfelelően szedheti, mert egyesített hatásuk álmosságot okozhat;
- egyéb erős fájdalomcsillapítót (buprenorfint, nalbufint vagy pentazocint) szed.
Tájékoztassa kezelőorvosát, ha depresszió kezelésére bizonyos gyógyszereket szed, mint például szerotonin visszavétel gátlók (SSRI-k), vagy szerotonin noradrenalin visszavétel gátlók (SNRI-k), vagy monoamino-oxidáz-gátlók (MAOI-k). A felíró orvosnak tudnia kell, ha ezen gyógyszerek bármelyikét szedi, mert néhány esetben jelentették ezek és a Durogesic együttes alkalmazása során szerotonin szindróma megjelenését, amely akár életveszélyes állapot is lehet.
Érzéstelenítés alkalmazása előtt tájékoztassa kezelőorvosát/fogorvosát, hogy Durogesic tapaszt használ.
A Durogesic egyidejű alkalmazása étellel, itallal és alkohollal
Alkohol fogyasztását kerülni kell a Durogesic tapasz használata alatt, mivel együttes hatásuk álmosságot okozhat. Az alkoholfogyasztással kapcsolatban felmerülő kérdéseivel forduljon kezelőorvosához.
Terhesség és szoptatás
Ha Ön terhes, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetőséges vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával, aki el fogja dönteni - az előny/kockázat gondos mérlegelése alapján - hogy Ön használhatja-e a Durogesic tapaszt.
Ha szoptat, nem szabad használnia a Durogesic tapaszt, mivel a hatóanyag átjuthat az anyatejbe. A kezelés alatt vagy a tapasz eltávolítását követő 72 órán belül termelődött anyatejet meg kell semmisíteni.
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A Durogesic befolyásolhatja az éberséget és a gépjárművezetői képességeket, ezért alkalmazásának és hatásának időtartama alatt (különösen a kezelés kezdeti szakában) járművet vezetni vagy baleseti veszéllyel járó munkát végezni tilos. Ilyen jellegű tevékenységek végzésével kapcsolatban a kezelés későbbi szakában kövesse kezelőorvosa utasítását.
3. Hogyan kell alkalmazni a Durogesic-et?
A gyógyszert mindig a kezelőorvosa által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Minden tapaszban 72 órára elegendő fájdalomcsillapító hatóanyag (fentanil) van. Egy tapasz csak egyszer, és legfeljebb 72 órán keresztül használható. A tapaszt a nap azonos időszakában kell cserélni. Ha kezelőorvosa utasításának megfelelően egyszerre több tapaszt használ, akkor a tapaszcserére vonatkozó utasítás valamennyi alkalmazott tapaszra vonatkozik.
A könnyebb követhetőség érdekében, célszerű naptárában bejelölni az aktuális "cserenapokat".
A Durogesic felnőttek és olyan 2-16 éves gyermekek kezelésére javallt, akiket erős fájdalomcsillapítóval korábban már kezeltek. Erős fájdalomcsillapítóval még nem kezelt felnőttek esetén kevés tapasztalat áll rendelkezésre.
Hogyan kell a bőrre ragasztani a Durogesic tapaszt?
1. lépés: A tasak kinyitása
Minden Durogesic tapasz lezárt tasakban található. A tapaszt mindaddig ne vegye ki a tasakból, amíg nem áll készen annak használatára/felragasztására. Amikor Ön készen áll a tapasz felragasztására, nyissa fel a tasakot úgy, hogy ujjaival letépi annak záró széleit. Ollót ne használjon.
Ha a tapaszon bármilyen sérülést, károsodást talál, ne használja. Sohase vágja ketté a tapaszt. Az üres tasakot se dobja el.
2. lépés: Távolítsa el a tapaszon lévő védőréteg mindkét részét. Minden Durogesic tapasznak van egy átlátszó műanyag fedőrétege, amely két darabban eltávolítható. Ez fedi a tapasz ragadós oldalát. Óvatosan tépje le a fedőréteget, a ragadós oldalhoz ne érjen.
3. lépés: A tapasz felragasztása
Amint eltávolította az átlátszó műanyag fedőréteget, ragassza a bőrére a tapaszt. Tenyerével szorosan nyomja a tapaszt, míg lassan 30-ig számol. Győződjön meg arról, hogy az egész tapasz rátapadt a bőrre, különösen a sarkoknál tapadjon szorosan.
4. lépés: Ha befejezte a műveletet, mossa meg a kezét.
Hová kell ragasztani a Durogesic tapaszt?
A tapasz ép, szőrmentes területre helyezhető a test felső részén vagy a felkaron. A bőrön ne legyen semmiféle sérülés/vágás, bőrfolt, szőr. A szőrös bőrfelületről a szőrt ollóval vágja le, de ne borotválja (mivel az irritálja a bőrt).
A bőr legyen teljesen tiszta és száraz. A tapasz felhelyezése előtt az érintett bőrfelületen ne használjon krémeket, hidratáló anyagokat, olajat, hintőport, stb. Ha a felragasztás előtt a bőrt meg kell tisztítani, akkor csak tiszta vizet használjon. Ne használjon szappant vagy más tisztítószert. Ne ragassza fel a tapaszt közvetlenül meleg fürdő vagy zuhany után. Várjon, amíg a bőr teljesen megszárad és lehűl.
Ne ragassza a tapaszt ugyanarra a helyre kétszer egymás után.
Olyan helyre ragassza a tapaszt, amelyet könnyű, laza öltözék fed, és nem takar szoros vagy testre simuló ruházat.
Alkalmazása gyermekeknél
Gyermekeknek a javasolt alkalmazási terület a hát felső része. Ezáltal csökkenthető annak a lehetősége, hogy a gyermek eltávolítsa a tapaszt az alkalmazás helyéről.
Mit kell tenni, ha leesik a Durogesic tapasz?
Ha a Durogesic tapasz leesik, mielőtt váltani kellene, azonnal helyezzen fel egy újat. Ezt az új (pótló) tapaszt 72 óra múlva kell cserélni. Tartsa be a felragasztásra vonatkozó utasításokat. Ha a tapaszok rendszeresen leesnek, beszélje meg kezelőorvosával, gyógyszerészével vagy az egészségügyi szakszemélyzettel, hogy hogyan ragassza fel azokat (mert ilyen esetben nagy valószínűséggel nem megfelelően jár el a tapasz felhelyezésekor).
Mit kell tenni, ha véletlenül más személyre tapad a tapasz?
Csak annak a személynek a bőrére szabad a tapaszt felragasztani, akinek az orvos felírta. Néhány esetben előfordult, hogy a tapasz véletlenül a beteggel közös ágyban fekvő családtagra ragadt. Ilyen esetben a tapaszt azonnal el kell távolítani, és tájékoztatni kell az esetről a beteg kezelőorvosát.
Mit kell tennie, ha elfelejtette cserélni a tapaszt?
Ha elfelejtette a tapasz cseréjét, amint eszébe jut, cserélje azt. Naptár használata segíti Önt abban, hogy a megfelelő időben történjenek a tapaszcserék.
Ha hosszabb idő eltelte után cseréli a tapaszt, erről tájékoztassa kezelőorvosát, mert szüksége lehet egyéb fájdalomcsillapítóra is.
A Durogesic tapasz alkalmazásának abbahagyása
Csak kezelőorvosa dönthet arról, hogy Ön abbahagyhatja-e a Durogesic használatát. Ezért soha ne hagyja abba a tapasz alkalmazását anélkül, hogy orvosával megbeszélte volna.
Ha hirtelen abbahagyja, rosszul érezheti magát.
A tapasz elhagyása után, nem kezdheti el újból annak alkalmazását csak kezelőorvosa tudtával.
A kezelés teljes ideje alatt kövesse kezelőorvosa utasításait.
Mit kell tennie, ha túl sok tapaszt használt vagy nem a megfelelő erősségűt?
Távolítsa el a tapasz(oka)t és azonnal keresse fel kezelőorvosát, ha a felírtnál több tapaszt ragasztott fel vagy más erősségű tapaszt alkalmazott.
Milyen hosszú ideig használható a Durogesic tapasz?
A Durogesic tapasz tartós fájdalom kezelésére szolgál. Kezelőorvosa mondja meg Önnek, hogy várhatóan mennyi ideig kell használnia a Durogesic tapaszt.
Milyen gyorsan hat a Durogesic tapasz?
Legalább egy napnak el kell telnie, amíg a Durogesic hatása teljessé válik. Ezért a kezelés első napján kiegészítő fájdalomcsillapítóra is szükség lehet. Ezt követően a Durogesic folyamatosan enyhíti a fájdalmat és ez által Ön abba tudja majd hagyni a kiegészítő fájdalomcsillapító(k) szedését. Ha a fájdalom időnként fellángol a Durogesic kezelés mellett, akkor kezelőorvosa további fájdalomcsillapító(k) alkalmazását is elrendelheti.
Mi a teendő, ha a fájdalom erősödik?
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy az egészségügyi szakszemélyzetet, ha a Durogesic tapasz alkalmazása alatt fájdalma erősödik.
Kezelőorvosa emelheti a Durogesic adagját és/vagy adhat más fájdalomcsillapítókat is.
Ha a Durogesic emelt adagja sem csökkenti fájdalmát, a kezelőorvos dönthet a Durogesic-kezelés felfüggesztéséről.
Milyen tevékenység folytatható a Durogesic tapasz alkalmazása során?
A Durogesic tapasz vízálló, tehát Ön zuhanyozhat vagy fürödhet a tapasz viselésekor, de nem dörzsölheti a tapaszt. Természetesen úszhat is, de ne viselje a tapaszt szoros vagy elasztikus fürdőruha vagy pánt/öv alatt.
Közvetlen külső hőforrás a Durogesic hatóanyagának fokozottabb felszabadulását eredményezheti, ezért kerülni kell melegítő párna, forró vizes palack, elektromos takaró, melegítő lámpák használatát, szaunázást meleg pezsgőfürdőt vagy napozást.
Biztonságosan ragassza fel a Durogesic tapaszt, úgy hogy az ne dörzsölődjön le, vagy ne ragadjon a partnerére, különösen akkor, ha Ön ágyban fekszik.
Kezelőorvosa beleegyezésével a tapasz viselésekor tornázhat vagy sportolhat is.
Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
4. Lehetséges mellékhatások
Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
A legtöbb embernél a Durogesic alkalmazása nem okoz panaszokat. Néhány ember allergiás lehet a tapasz hatóanyagára a fentanilra, vagy más összetevőire.
- Mint minden hasonló fájdalomcsillapító, a Durogesic egyes esetekben okozhat szokatlan álmosságot, nehézlégzést, a légzés a vártnál lassúbbá vagy gyengébbé válhat. Ha a Durogesic a beteg légzését túlságosan lelassítja vagy gyengíti, a tapaszt azonnal el kell távolítani, és orvost kell hívni! Az orvos megérkezéséig a beteget ébren kell tartani beszéddel vagy időnkénti felrázással.
- Más fájdalomcsillapítóról Durogesic tapaszra történő váltáskor vagy a tapasz hirtelen elhagyásakor megvonásos tünetek jelentkezhetnek, mint pl. hányinger, hányás, hasmenés, szorongás, hidegrázás. Ha ezek a tünetek jelentkeznek, tájékoztassa kezelőorvosát.
- A tapasz helyén néha tapasztalható bőrkiütés, vörösödés vagy enyhe viszketés. A tapasz eltávolítása után ez rendszerint eltűnik, illetve megszűnik. Ha a tapasz továbbra is irritálja a bőrét, erről tájékoztassa kezelőorvosát.
- Ha Ön már egy ideje Durogesic transzdermális tapaszt használ, előfordulhat, hogy a hatékonysága csökken (tolerancia alakulhat ki).
A mellékhatások gyakoriságát a következőképpen csoportosítjuk:
Nagyon gyakori 10 betegből legalább 1-nél előfordul
Gyakori 100 betegből 1-10-nél fordul elő
Nem gyakori 1000 betegből 1-10-nél fordul elő
Ritka 10 000 betegből 1-10-nél fordul elő
Nagyon ritka 10 000 betegből kevesebb, mint 1-nél fordul elő
Nem ismert a rendelkezésre álló adatokból a gyakoriság nem állapítható meg.
Felnőtteknél:
Nagyon gyakori:
- aluszékonyság, szédülés, fejfájás,
- hányinger, hányás, székrekedés.
Gyakori:
- túlérzékenység (súlyos, azonnali típusú allergiás reakció, például arcduzzanat, alacsony vérnyomás, légszomj, melyek a kezelés leállítása után megszűnnek),
- kóros étvágytalanság,
- álmatlanság, depresszió, szorongás, zavartság, hallucináció,
- remegés, szokatlan vagy akár kellemetlen érzés is a bőrön (paresztézia),
- forgó jellegű szédülés (vertigo)
- szívdobogás érzése, szapora szívverés,
- magas vérnyomás (hipertónia),
- nehézlégzés,
- hasmenés, szájszárazság, hasi fájdalom, felhasi fájdalom, emésztési zavar,
- túlzott verejtékezés, viszketés, bőrkiütés, bőrvörösség,
- izomgörcsök,
- vizeletürítés nehézsége,
- fáradtság, perifériás ödéma (folyadék-visszatartás, általában a lábakban), erőtlenség, rossz közérzet, hidegérzet.
Nem gyakori:
- izgatottság, tájékozódási zavar, fokozott jó közérzet,
- érzéscsökkenés, epilepsziás görcsök, emlékezetkiesés (memóriazavar),
- lassú szívverés, cianózis (a bőr és a nyálkahártyák kékes elszíneződése),
- alacsony vérnyomás (hipotónia)
- a légzés lelassulása és felületessé válása, légzési elégtelenség,
- bélelzáródás,
- ekcéma, allergiás bőrgyulladás, bőr rendellenesség, bőrgyulladás, kontakt dermatitisz (bőrgyulladás érintkező bőrfelületen),
- izomrángás,
- merevedési zavar, szexuális zavarok,
- reakció az alkalmazás helyén, influenza-szerű megbetegedés, testhőmérséklet változás érzése, túlérzékenység az alkalmazás helyén, gyógyszermegvonásos szindróma, láz.
Ritka:
- pupillaszűkület,
- légzéskimaradás,
- csökkent légcsere,
- részleges bélelzáródás
- bőrgyulladás az alkalmazás helyén, ekcéma az alkalmazás helyén.
Nem ismert:
- anafilaxiás sokk, anafilaxiás reakció, anafilaktoid reakció (túlérzékenységi reakciók),
- lassult légzés.
Gyermekeknél:
Nagyon gyakori:
- fejfájás,
- hányás, hányinger, székrekedés, hasmenés
- viszketés
Gyakori:
- túlérzékenység (súlyos, azonnali típusú allergiás reakció, például arcduzzanat, alacsony vérnyomás, légszomj, melyek a kezelés leállítása után megszűnnek),
- kóros étvágytalanság,
- álmatlanság, szorongás, depresszió, hallucináció,
- aluszékonyság, szédülés, remegés, érzéscsökkenés,
- a légzés lelassulása és felületessé válása,
- hasi fájdalom, felhasi fájdalom, szájszárazság,
- bőrkiütés, fokozott verejtékezés, bőrvörösség,
- izomgörcsök,
- vizeletürítés nehézsége,
- perifériás ödéma (folyadék-visszatartás, általában a lábakban), fáradtság, reakció az alkalmazás helyén, erőtlenség.
Nem gyakori:
- zavartság,
- szokatlan vagy akár kellemetlen érzés is a bőrön (paresztézia),
- pupillaszűkület,
- forgó jellegű szédülés (vertigo),
- cianózis (a bőr és a nyálkahártyák kékes elszíneződése),
- kontakt dermatitisz (bőrgyulladás érintkező bőrfelületen), bőr rendellenesség, allergiás bőrgyulladás, ekcéma,
- gyógyszermegvonásos szindróma, influenza-szerű megbetegedés.
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik.
Kapcsolódó kérdések és cikkek
5. Hogyan kell a Durogesic-et tárolni?
Ez a gyógyszer nem igényel különleges tárolást.
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó még használat után is. Nagy mennyiségű gyógyszer marad a tapaszban a használat után.
A dobozon feltüntetett lejárati idő után ne alkalmazza a Durogesic tapaszt. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
A készítmény megsemmisítésére vonatkozó utasítások
A használt tapaszt ragadó felületével befelé össze kell hajtani, hogy önmagával összetapadjon és biztonságossági, valamint környezeti szempontból megfelelő módon kell megsemmisíteni, ezért amennyiben lehetséges, vissza kell vinni a gyógyszertárba.
A tapasz érintése után tiszta vízzel kezet kell mosni!
Valamennyi fel nem használt vagy lejárt tapaszt vissza kell vinni a gyógyszertárba.
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk
Mit tartalmaz a Durogesic
A készítmény hatóanyaga: fentanil.
A Durogesic tapasz öt különböző erősségű és méretű formában elérhető.
1. Durogesic 12 mikrogramm/óra transzdermális tapasz 2,1 mg fentanilt tartalmaz, a tapaszból óránként 12 mikrogramm fentanil szabadul fel. A tapasz mérete 5,25 cm2, amely halvány narancssárga "Durogesic 12 µg/h fentanyl" felirattal jelölt.
2. Durogesic 25 mikrogramm/óra transzdermális tapasz 4,2 mg fentanilt tartalmaz, a tapaszból óránként 25 mikrogramm fentanil szabadul fel. A tapasz mérete 10,5 cm2, amely piros "Durogesic 25 µg/h fentanyl" felirattal jelölt.
3. Durogesic 50 mikrogramm/óra transzdermális tapasz 8,4 mg fentanilt tartalmaz, a tapaszból óránként 50 mikrogramm fentanil szabadul fel. A tapasz mérete 21,0 cm2, amely világoszöld "Durogesic 50 µg/h fentanyl" felirattal jelölt.
4. Durogesic 75 mikrogramm/óra transzdermális tapasz 12,6 mg fentanilt tartalmaz, a tapaszból óránként 75 mikrogramm fentanil szabadul fel. A tapasz mérete 31,5 cm2, amely világoskék "Durogesic 75 µg/h fentanyl" felirattal jelölt.
5. Durogesic 100 mikrogramm/óra transzdermális tapasz 16,8 mg fentanilt tartalmaz, a tapaszból óránként 100 mikrogramm fentanil szabadul fel. A tapasz mérete 42,0 cm2, amely világosszürke "Durogesic 100 µg/h fentanyl" felirattal jelölt.
- Egyéb összetevők: poliakrilát (ragasztóanyag), polietilén-tereftalát/etilén-vinilacetát film (hátlap), és szilikonos poliészter film (védőlap). A tapasz nem tartalmaz tartósítószert és mesterséges színezőanyagot.
Milyen a Durogesic külleme és mit tartalmaz a csomagolás
A Durogesic téglalap alakú, áttetsző, transzdermális (a hatóanyagot a bőrön át a szervezetbe juttató) tapasz, melyet ragadós (hát)oldalával a bőrre kell ragasztani.
1 db tapasz védőtasakban, 5 db tasak dobozban.