Occipitalis laesio
Tisztelt Doktor Nő!
29 éves nő vagyok. Kb. 10 éve zsibbad a bal lábszáram. Ezzel kapcsolatban megállapították akkor, hogy gerincferdülésem van. Én a lábzsibbadást betudtam a gerincferdülésnek. 2 évvel ezelőtt elkezdtem komolyabban foglalkozni ezzel a kérdéssel, mert szüntelenül, éjjel-nappal zsibbad a lábam, akár pihentetem, akár nem. Felkerestem egy idegsebészt, aki elküldött MR vizsgálatra. Eredménye: normália lumbalis gerinc MR. Ezután felkerestem egy ideggyógyászt, aki elküldött ENG vizsgálatra, amelynek az eredménye normális.
Az ideggyógyász ezt követően elküldött koponya MRI vizsgálatra. Lelet: Natív és kontrasztanyagos koponya MRI vizsgálat: A középvonal megtartott. A kamrarendszer és a külső liquortér tágassága normális. Bal oldalon occipitalisan az oldalkamra mellett egy bizonytalan, pár mm nagyságú, T2 súlyozással magas jelű terület ábrázolódott, amely kontrasztanyag adása után halmozást nem mutat, SM-re nem jellegzetes. Az agyállományban egyebütt sem hasonló jelzavar, sem egyéb kóros jelintenzitás változás, térfoglalás, vagy oedema, ill. vascularis laesio nem különíthető el. Kontrasztanyag adása után kóros halmozás egyebütt sem jött létre. A cranio-cervicalis átmenet kóros eltérést nem mmutat. Orvosi vélemény: apró bal oldali occipitalis laesio, amely nem típusos. SM-re utaló eltérés nem igazolódott.
Azt szeretném Öntől megkérdezni, hogy mit jelent az occipitalis laesio és hogyan, milyen módon gyógyítható, vagy egyáltalán gyógyítható-e 100%-osan? Ön szerint mivel lehet gyógyítani ezt a fájdalmat, vagy mit tud esetleg ajánlani nekem, hogy hova menjek, vagy mit tegyek a fájdalom csillapítása érdekében?
Segítségét előre is köszönöm.
Tisztelettel
Eszter
WEBBeteg Szakértő válasza occipitalis laesio témában
Kedves Eszter! Panaszai enyhítésére megpróbálhat masszázst, gyógytornát, magnézium, B-vitamin komlex szedését. Emellett érsebészeti vizsgálatot is javasolnék, hátha viszeresség okozza panaszait. A koponya mR-en leírt laesio nagy valószínűséggel egy korábbi, lehet, hogy születéskori keingészavarnak-oxigénhiányos állapotnak a következménye. Ez az elváltozás nem hozható összuefüggésbe a jelenlegi tüneteivel, mivel az agynak ez a területe az érző működésért nem felelős. Mivel nem jelez semmilyen olyan panszat, ami ennek a területnek a károsodására utalna, ne foglalkozzon vele, melléklelet. Eltüntetni nem lehet, véglegesen kialakult, tünetet nem okozó agyi károsodás.Üdvözlettel.
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.