Szorongás és pánikbetegség

A problémát kifejezhetjük sok más szóval is, például: aggodalmaskodás, idegesség, feszültség, nyugtalanság, ingerültség, stresszes állapot. A szorongásos zavarok a lakosság mintegy 20 százalékát érintik.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

Henrietta írta

Hozzászóló: tilajukkaja, 2009-09-24 20:08
Válasz erre: 29Angels, 2009-09-25 10:02
Szia! Járok még a sparba, s nem csak oda. Semmi gond nincs, minden rendben. Most már csak este kell egy szemet bevennem, a doboz felénél meg le kell csökkentenem fél szemre. Úgyhogy nem jelentkeztek a rohamok, semmi tünet, egyenlőre. Heni

re: rosszullétek

Hozzászóló: tilajukkaja, 2009-09-23 13:39
Válasz erre: tilajukkaja, 2009-09-24 20:08
Szia Jodyyyy Ha erdőben járkálsz, és csípést érzel a lábadon, jobb mindjárt kígyóra gondolni, mint a szomszéd kisfiára. A legtöbb településen nem kérnek orvosi beutalót a pszichiátrián. Csak időpontot kell kérned, és a megadott időben elmenned. Akkor is, ha épp nem vagy rosszul. Ezt az időpont kérést ne halogasd, mert általában 3 hétre kapsz időt, és addig meg szenvedned kell. Addig is nagyon gondosan írd le a rosszulléteidet. Hogyan, és mikor kezdődött. Milyen gyakoriságú, és egy egy roham meddig tart. Ezek nagyon fontos dolgok, mert a doki ez alapján ír fel terápiát. Ha elhallgatsz valamit, mert szégyelled, akkor az az összetevő kimarad a gyógyszerből, és még 200 évig itt kell levelezned, és nem fogsz gyógyulni semmit. Ne higgyél semmilyen álterápiában, gyógytornában, és imában. Még a háziorvos xanaxxában sem. Csak az állami sztk-s pszichiáterben higgyél. Ő utál téged, és mivel nem kap pénzt utánad, hamar meg fog gyógyítani, hogy ne is lásson. Ha szívesen leveleznél a témában, a címem: [email protected] A rosszullétről írjál. Hogyan kezdődik, mikor kezdődik, milyen jellegű stb. Bármi érdekel, ami összefügghet a bajoddal. Család, gyerek, betegség stb. Bela. Kovacs Bela

rosszul létek

Hozzászóló: Joodyyy, 2009-09-22 20:56
Válasz erre: tilajukkaja, 2009-09-23 13:39
Sziasztok még én is új vagyok. Nekem lenne egy gondom, amiről nem tudom, hogy az e vagy sem. Szóval a nyár eleje óta 5ször voltam rosszul, kb. 2-3 hetente, a panaszaim nagyon fáj a fejem, szédülök, hasmenésem van. Lemetem a háziorvoshoz, de mindig azt mondta, hogy fertőzés. Oké, de 5 ször és mindig nekem van fertőzésem, a környezetemben senkinek. nem tudom mit tegyek, esetleg tudna nekem valaki segíteni? nem tudom, hogy ez esetleg depresszió vagy sem. néhamegmagyarázhatatlan remegés jön rám, általában este fele, de csak ülök és érzem, de nem látványos. tényleg nem tom mi a gond.

homeopátiás szer

Hozzászóló: tilajukkaja, 2009-09-19 21:12
Sziasztok! Látom, elméletben már kipróbáltatok mindent. Úszást, kocogást, bringázást. homeopátiás szereket. Nem is tudjátok mi bajotok van, és ezért ezek nem is használtak semmit. Javaslom, menjetek el a háziorvoshoz, és őszintén, nem lekicsinyelve a bajotokat, mondjátok el a tüneteiteket, és kérjetek segítséget. Bela. Kovacs Bela

csnoeminek

Hozzászóló: tilajukkaja, 2009-09-16 21:13
Üszni nem tudok. Futni nem tanácsos. Bringa nincs. Okés, akkor beveszek egy sedativ pc.-t Különben is azt akartam, csak járattam az agyamat. Bela. Kovacs Bela

re sport

Hozzászóló: csnoemi, 2009-09-16 14:14
Válasz erre: tilajukkaja, 2009-09-16 21:13
Hát, akkor úgy érzem, hogy el kell kezdenem valamit sportolni, lehet, hogy futok, bár azt hallottam, hogy a nőknek nem tanácsos futni...hm, akkor biciklizni fogok :) csak ahhoz meg biciklit kéne vennem :) na mind1, majd csak kitalálok valamit... ha más nem, akkor kipróbálom ezt a sedatif pc-t...

gyógyszer

Hozzászóló: Tatika, 2009-09-16 13:36
Én nem olyan régen vettem egy homeopátiás gyógyszert.Erről tudnék Neked csak vélemény mondani.Szerintem hatásos.Sedativ Pc a neve.Kimondottan jó a stressz kezelésére.Találkozott már vele valaki?

sport

Hozzászóló: cetrinak, 2009-09-16 13:24
Válasz erre: Tatika, 2009-09-16 13:36
A sport azért is jó, mert levezeted vele a fizikailag kialakult feszültséget is, nem csak az elméd tisztul ki úgymond. Célszerű olyan sportot választani, amivel feszültséget tudsz levezetni, dühöt tudsz levezetni. Én pl fiatalabb koromban ezért szerettem focizni, mert én ezzel kiválóan le tudtam vezetni a feszkót. Taitika! Te milyen készítményre gondolsz? Mit tudnál javasolni? Csakmert én is szedek gyógyszert, hasonló tünetekre. Kíváncsi vagyok mit tudnál helyette javasolni.

rerere

Hozzászóló: mogyiera, 2009-09-16 13:19
Én is hasonló problémákkal küzködök... Nagyon nehezen tudok elaludni, éjszakánként sokszor felriadok.. ezek sajna mind a munkahelyi stressz miatt adódnak :( Ajánlottátok az úszást, háát nálam ez nem válna be, mert sajnos úgy uszok mint egy fejsze :) Ezekről a homeopátiás bigyókról mit kell tudni? Használnak valamit? Nem volt még dolgom velük...

sport...

Hozzászóló: Tatika, 2009-09-16 12:16
Inkább:is-is:) Sokkal jobban fogod érezni magad utána.Mivel akkor a sportra fogsz koncentrálni,nem jutnak eszedbe a mindennapi problémák.És persze a gyakori sportolásnak önbizalom növelő hatása is van.Szóval veszteni nem veszíthetsz vele