Szorongás és pánikbetegség

A problémát kifejezhetjük sok más szóval is, például: aggodalmaskodás, idegesség, feszültség, nyugtalanság, ingerültség, stresszes állapot. A szorongásos zavarok a lakosság mintegy 20 százalékát érintik.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

tündérhegyi pánnik

Hozzászóló: tilajukkaja, 2009-08-15 21:34
Válasz erre: zsuzsa63, 2009-08-16 11:14
Sziasztok Úgy látszik, tik mindenben megerősítitek egymást. Mindketten 15 éve vagytok pánikbetegek, mindketten megjártátok Tündérhegyet, és egyiketek sem gyógyítható. Ráadásul faltok, mint a teve, és híztok 30 kg-ot. Épp ezért jó lenne, ha elhúznátok a "reménytelen topicba", és ott erősítenétek egymásban a gyógyíthatatlanságtok hitét.

Tündérhegy

Hozzászóló: Floresz, 2009-08-15 19:48
Válasz erre: tilajukkaja, 2009-08-15 21:34
Tündérhegyet én is megjártam ott kezdtem a "pályafutásom"! 95-ben voltam ott 2 és fél hónapot. Én vidéki vagyok sajnos azt nem tudom vállalni, hogy oda visszamenjek, mert az utazást nem térítik. Úgy, hogy nincs jövedelmem sem a betegségem miatt nehéz finanszírozni az ottlétet.

pánik

Hozzászóló: zsuzsa63, 2009-08-15 17:38
Válasz erre: Floresz, 2009-08-15 19:48
Köszi a megerősítést. Én Tündér hegyen voltam 4 hónapig ami úgy ahogy rendbe rakott.Úgy mond szerencsés vagy ha felvesznek táppénzre mert engem már csak nyugtatgatnak és gyógyszereznek.Sok mindent kipróbáltam,de úgy látszik 15 év kevés hozzá.

Szintén 15 éve!

Hozzászóló: Floresz, 2009-08-15 13:58
Válasz erre: zsuzsa63, 2009-08-15 17:38
Szia! Én is 15 éve vagyok pánikbeteg. Sajnos nekem is az a tapasztalatom, hogy nem gyógyítható csak szinten tartható. Sajnos nincs is megfelelő hely ahol komolyan foglalkoznának ezzel. Az OPNI megszünt pedig nekem ott nagyon jó volt. 2 évig majdnem tünetmentes voltam. Aztán befeküdtem megint 2 hónapra, újabb 2 évig jól voltam. Sajnos a munkahelyeken sem nézték ezt jó szemmel, hogy két hónapig táppénzen vagyok. Sajnos ez van!

pánik

Hozzászóló: zsuzsa63, 2009-08-15 13:36
Válasz erre: Floresz, 2009-08-15 13:58
15 éve vagyok pánik beteg szinte minden terápián átestem rengeteg gyógyszerrel kezeltek és kezelnek azt sikerült elérni hogy 30 kg súlytöbbletem lett. Most már nem csak pánikos vagyok de erős depressziós is szerintem ezt a betegséget nem tudják gyógyítani csak sötétbe tapogatóznak. sajnos még nem találkoztam gyógyult pánik beteggel aki ténylegesen az is volt.Nekem ez a tapasztalatom.

Emesének

Hozzászóló: zsofka, 2009-08-05 06:39
Ha esetleg érdekel egy jó doki, írj az e-mail címemre és megadom az elérhetőségét. címem: [email protected] (én is pánikbeteg vagyok)

Editbence

Hozzászóló: tilajukkaja, 2009-08-03 23:22
Komolyra fordítva a szót. Itt nem tudunk beszélgetni. Ha komolyan akarsz gyógyulni, írj nekem a [email protected] ra. Bela-Sanyi

Biztos Pánik?

Hozzászóló: tilajukkaja, 2009-08-03 22:13
Kedves editbece: Én innejt, a PC-m elől, látatlanban is meg tudom mondani, hogy nem pánik. Lehet vakbél is, de gombás betegség is. Az szokott kiujulgatni, és visszatérni. Főleg, ha nem az orvos által előírt kenőccsel kezeled, hanem nagymamád púpjára adott hintőporral. Hogy meggyógyulj, leírom a teendőidet. Elmész a háziorvosodhoz, és jól összeszedetten elmondod neki a panaszodat, és ezek alapján kérsz egy beutalót a pszihiátriára. Ez eddig ingyenes. Másodikként, felhívod az sztk-s pszihiátriát, és kérsz időpontot. Ez eddig 20 forintodba került. A megadott időpontban elmész a rendelésre, és jól összeszedetten. tagoltan, a lényegre törve, de semmit ki nem hagyva, időrendi sorrendben összeszedve, szégyenkezés nélkül, öszintén, elmeséled a panaszodat Ez így nagyon fontos, mert a doki az elmondottakból állapítja meg a betegséged fajtáját, és ez alapján fog javaslatot tenni a gyógyszerekre, és a további teendőkre.. Itt még midig a telefonra befizetett 20 ft.nál járunk. Kijössz a dokitól, és kiváltod a gyógyszereidet. Ez maximum 500 ft lesz. És utánna a terápiát gondosan és türelemmel betartva , a mellékhatásokat nem eltúlozva és nem hisztizve, legalább 3 hónapig betartasz mindent, amit a doki előír. Ha ez letelik, max 1500.- Ft-ot költöttél az egészségedre. Ha mindezt gondosan betartva, sem válik be, visszajöhetsz ide, reklamálni. Az előirásokat nem változtathatod meg, csak akkor lehet reklamálni. Bela

Emesének

Hozzászóló: tilajukkaja, 2009-08-03 21:56
Válasz erre: tilajukkaja, 2009-08-03 23:22
Kár, hogy a levelem előtt, nem néztem be ide. Igen, ez a hozzászólásod már tetszett. És a hozzáállásod is. Anyamaci biztos fog tudni segíteni Tényleg megértetted amit írtam. Higgy nekem: sikerülni fog. Bela.

Biztos pánik?

Hozzászóló: editbece, 2009-08-03 20:38
Sziasztok! Nekem gyakorlatilag gyerekkorom óta vannak pár éves kihagyásokkal olyan tüneteim, amelyre az orvos azt mondta, pánikrohamok. Gyógyszerek garmadát próbáltuk ki, de mindig győztek a mellékhatások, és egy idő után meguntam az állandó próbálkozást. Vagyonokat költöttem pszichológusra, pszichiáterre de a terápiák sem használtak, illetve csak időleges javulást hoztak. Nem adom fel, hiszek a gyógyulásban de most is egyre rosszabb, alig tudom kitenni a lábam itthonról. Ha valaki tudna javasolni egy utat amin elindulhatnék, nagyon megköszönném. Editbece